LOT 3a leaderboard

Vichr zastavil čtvrtý koridor, dráhy hlásí desítky mimořádností, stojí severní Německo

Záchranný tank hasičů SŽDC. Ilustrační foto. Autor: SŽDCZáchranný tank hasičů SŽDC. Ilustrační foto. Autor: SŽDC

Silný vítr dnes výrazně komplikuje železniční dopravu, železničáři dokonce hovoří o největší kalamitě za poslední léta. Zřejmě největší potíže musejí

Silný vítr dnes výrazně komplikuje železniční dopravu, železničáři dokonce hovoří o největší kalamitě za poslední léta. Zřejmě největší potíže musejí řešit na čtvrtém koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi, kde byly na několika místech poškozeny troleje a provoz zcela zastaven. Drahám se nepodařilo dojednat náhradní autobusovou dopravu.

Vlaky stojí například i na tratích za Plzní směrem na Cheb i Klatovy. Komplikace a odřeknuté vlaky jsou ale hlášeny z dalších zhruba 50 míst po celé republice. Výjimkou nejsou několikahodinová zpoždění. Velké problémy hlásí i blízké zahraničí, vichr zastavil provoz fakticky v celém severním Německu, vlaky nejezdí mimo jiné z Drážďan na Berlín a Hamburk. „Největší potíže jsou na čtvrtém koridoru, kde je provoz zcela zastaven a čas jeho obnovení není zatím možné upřesnit,“ uvedl mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

Správa železniční dopravní cesty má podle mluvčího Pavla Tesaře v terénu stovky lidí, především hasičů, elektrikářů a montérů. „Je to největší kalamita za posledních několik let. Bohužel se přelévá a postupně zasahuje celou republiku. Jednu trať zprovozníme a další tři se nám zastaví,“ řekl Tesař.
Podrobnosti dráhy průběžně upřesňují na svém webu, který ovšem pod náporem návštěvníků kolabuje.

Podle webu Deutsche Bahn nemohou cestující počítat dnes ani s žádným vlakem mezi Prahou a Berlínem. Žádný vlak totiž nejede mezi Berlínem a Drážďany.

Tagy České dráhy mimořádnosti počasí vichřice železnice
Žádné komentáře