Autobusy Doprava ve městě

V Mladé Boleslavi zavádí nouzový režim MHD, řidiči jsou v karanténě

Autobus MHD v Mladé Boleslavi. Foto: DP Mladá Boleslav
Autobus MHD v Mladé Boleslavi. Foto: DP Mladá Boleslav
Omezení potrvá nejméně do 14. února.

Dopravní podnik Mladá Boleslav musí od dnešního dne výrazně omezit své jízdní řády. Důvodem je akutní nedostatek řidičů, mnozí se totiž nakazili covid-19 nebo skončili v karanténě.

Město na svých stránkách uvedlo, že doprava bude fungovat v nouzovém režimu. Ačkoliv byla včas zavedena všechna potřebná hygienická opatření, nepodařilo se zamezit šíření onemocnění covid-19 mezi zaměstnanci. Většina nakažených je bezpříznaková a nemá vážný průběh onemocnění. Dopravní podnik tak nemá v tuto chvíli dostatek řidičů pro zajištění běžného provozu,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.

K prvnímu omezení došlo už v úterý, kdy se přešlo na prázdninový režim. Od dnešního dne se přechází na takzvaný nouzový režim. Pro veřejnost to znamená, že budou od 2. do 14. února dočasně zrušeny všechny spoje linek s označením RA, RB, Bazén a po dohodě se Škoda Auto bude vynechán jeden spoj linky 31 v čase 5:02. Všechny ostatní linky MHD pojedou v prázdninovém režimu podle stávajícího jízdního řádu.

Podle dopravního podniku nemusí mít veřejnost obavy z cestování MHD. „Nicméně i tak vedení města doporučuje využívat MHD jen v nejnutnějších případech, pokud není jiná možnost, neboť zde stále hrozí nebezpečí nákazy jako v jakémkoliv jiném uzavřeném prostoru, kde se shromáždí větší množství lidí, dodává magistrát. Denně dochází ke kompletní desinfekci všech autobusů a prostor podniku. Zaměstnanci mají přísný zákaz shromažďování, komunikovat musí pouze mobilem a vstup do budovy je umožněn pouze do šatny, WC nebo pro vyzvednutí jídla. Také platí zákaz návštěv.

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk

A co takhle udělat samostatnou kabinu pro ridice, výrobci by měli už dávno reagovat a přestavět autobusy a stávající upravit!!!

robert

Už dřív mi přišla mladoboleslavská socka tragická. Horší už to být nemůže.

Miloslav

Dnes jsem jel linkou A a v autobuse bylo 28 lidí.
Dobrý opatření.
Na 4 jsme seděli 4. Tak od sebe 50 cm.

Jegorić

Boleslavská MHD a zvlášť její vývoj v poslední době, to by bylo téma na samostatný článek.

V.N.

Přesně tak. To, co se v Mladé Boleslavi událo v MHD za poslední rok , nemá obdoby. Chaos nad chaos. Nejvíce jsem kroutil hlavou , když město nechalo všechny své autobusy odstavené , řidiče doma a začalo organizovat speciální MHD pro potřeby ŠKODA AUTO a.s. a to tak, že na to najalo jinou soukromou firmu…. Neuvěřitelné…

boleslavak

Byla to na jare stejna firma,co ted jezdi cast vykonu MHD a ma stejnou adresu sidla jako senatorska kancelar p. primatora?

V.N.

Nikoliv , byl to pravděpodobně někdo z libereckého kraje. Autobusy měly v SPZ písmeno L. Jinak pro výdělek firmy LS Tour se vytvářeny nové rychlolinky…

pkajetan

jak uvěřitelné, to stojí dokonce za potlesk, tohle vymyslet, aby se „logicky“ odklonily prachy z městské kasy – to je paráda! A to je jen Boleslav… 🙁

boleslavak

Nevim jak na jare, ted jezdi cast vykonu soukroma firma, ktera ma stejnou adresu, jako senatorska kancelar p. primatora.

V.N.

LS Tour má část výkonů už hodně a hodně dlouho…10 let ??? Jinak ta shodná adresa není náhodná.. Dům na této adrese patří jakémusi JUDr. Doušovi, jehož právní kancelář poskytuje vedení boleslavské radnice právní ochranu již hodně a hodně dlouho….

Novotny

Uz s tim Covidem to prehanite. To by se nemohlo delat vubec nic. Kdyz je MHD podle zastupcu DP vysoce rizikova.

Greta

Nepíšou vysoce riziková, píšou že v ní hrozí riziko nákazy, což je bezpochyby pravda. Aspoň nelakuji věci na růžovo. Ostatně v MB byla MHD vždy spíše nouzovka pro děti, seniorky a cizince.

Filip Topinka

Nouzový režim MAD Mladá Boleslav už trvá od března. Ani na jeden den nebylo vráceno linkové vedení do původního stavu.