cargo

V Česku poprvé přistane Asiana, jako charter do Ostravy si ji objednal Hyundai

Boeing 777-200 společnosti Asiana Airlines. Foto: Jeff Gilbert / Wikimedia CommonsBoeing 777-200 společnosti Asiana Airlines. Foto: Jeff Gilbert / Wikimedia Commons

Ostravské letiště čeká nečekaná premiéra jihokorejské aerolinky. Odveze zaměstnance automobilky Hyundai.

Mošnovské letiště čeká příští týden další nečekaná premiéra. Poprvé v Česku s cestujícími přistane jihokorejská společnost Asiana Airlines.

Do Ostravy přilétne Boeing 777-200 ze Soulu 13. 8. ve 14:40, zpět se má letadlo vydat o den později v 15 hodin. Posádka v Ostravě přespí. O příletu informoval facebookový profil LKMT Spotters.

Po měsíci půjde o další širokotrupé osobní letadlo v Ostravě. V červenci do Mošnova přilétl Airbus A330 společnost Korean Air. Stejně jako v případě tohoto letu šlo o objednaný charter společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech, která potřebovala přepravit část zaměstnanců z nošovického závodu do korejské centrály a zpět.

Důvodem vypravení speciálních letů je přerušení pravidelné linky mezi Prahou a Soulem, kterou zaměstnanci Hyundai běžně cestovali. Od 21. srpna má dojít k obnovení spojení jednou týdně.

Asiana Airlines jsou druhou největší jihokorejskou leteckou společností, menší než Korean Air. Dopravce je součástí Star Alliance.

Tagy Asiana Airlines Hyundai Motor Manufacturing Czech Letiště Ostrava OSR seznam Top
16 komentářů