SŽDC zrušila velký tendr na správu hlavního nádraží, sama převezme dispečink

Praha hlavní nádraží. Foto: RailreklamPraha hlavní nádraží. Foto: Railreklam

Správa železniční dopravní cesty mění přístup k údržbě stanice Praha hlavní nádraží. Aktuálně zrušila velký tendr, skrze který od května

Správa železniční dopravní cesty mění přístup k údržbě stanice Praha hlavní nádraží. Aktuálně zrušila velký tendr, skrze který od května hledala společnost, která se měla o nádraží starat příští čtyři roky. Předpokládaná hodnota zakázky byla 160 milionů.

„SŽDC se rozhodla v návaznosti na organizační změny převzít do vlastní správy vlastními zaměstnanci dispečink provozování objektu Praha hlavní nádraží, jak ze strategických, tak z ekonomických důvodů,“ vysvětlila mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová. Dispečink stanice dosud obsluhovala externí firma.

Neznamená to ale, že zaměstnanci správy železnic nyní převezmou všechny činnosti ve stanici. Úklid „hlaváku“ SŽDC včlenila do jiné chystané veřejné zakázky na úklid veškerých prostor v regionech hlavního města Prahy a Středočeského kraje. V oddělené zakázce také SŽDC aktuálně hledá obsluhu záchodů na hlavním nádraží.

„SŽDC bude provádět vlastními kapacitami pouze strategickou činnost – obsluhu dispečinku vlastními zaměstnanci. Údaje o počtu zaměstnanců vykonávajících službu na tomto pracovišti považujeme z důvodu charakteru práce za neveřejný,“ doplnila Pistoriusová. Ostatní činnosti, jako je ochrana veřejných i neveřejných prostor, jsou podle ní pod stávající smlouvou. O pražské hlavní nádraží se nyní už více než rok stará společnost Mark2 Corporation.

Do haly pražského hlavního nádraží dlouhodobě zatéká. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Do haly pražského hlavního nádraží dlouhodobě zatéká.
Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Velkou ostudou nádraží zůstává zatékání do odbavovací haly, které SŽDC řeší už více než rok. Ani odpověď k tomuto problému se v čase nemění: „Řeší se průběžnými opravami v návaznosti na reálné možnosti původního projektu a prací při výstavbě Praha hl. n. Návazně na výše uvedené probíhají průzkumné práce (sondy) skutečného stavu a po dokončení projekčních prací v rámci investiční činnosti se bude rekonstruovat.“

Tagy hlavní nádraží praha SŽDC údržba
3 komentáře