Autobusy Doprava ve městě Železnice

Středočeský kraj omezí autobusovou dopravu o deset procent, v Praze od zítřka nevyjedou školní linky

Nové autobusy Setra pro skupinu ICOM Pramen: Icom Transport
Nové autobusy Setra pro skupinu ICOM Pramen: Icom Transport
Vlakový jízdní řád proškrtán nebude, omezí se jen kapacita souprav

Středočeský kraj od neděle 7. března omezí rozsah veřejné dopravy zhruba o deset procent oproti stávajícímu stavu. Vyplývá to z dopisu, který dnes primátorům a starostům obcí v kraji rozeslal radní pro mobilitu Petr Borecký (STAN). Škrty se týkají pouze autobusů, u vlaků dojde k omezení kapacity.

V drtivé většině případů se jedná o omezení na linkách s četnější frekvencí spojů tak, aby základní dopravní obslužnost obyvatel nebyla výrazně ohrožena,“ uvedl Borecký. Škrty budou platit nejméně do změny jízdního řádu v prosinci letošního roku.

Od pondělí 8. března budou omezeny i školní autobusové spoje. Jedná se o spoje, které mají v příslušné časové poznámce uvedeno, že nejedou v období letních či vánočních prázdnin. „Znovuzavedení těchto spojů se předpokládá v době alespoň dílčího obnovení prezenční školní docházky – v tuto chvíli předpokládáme datum 5. 4. 2021,“ napsal na obce a města Borecký.

Nadále zůstávají omezeny večerní autobusové spoje, kdy poslední z nich zajišťují odvoz cestujících z výchozích zastávek do 23. hodiny a rovněž jsou zrušeny noční autobusové linky. U nočních autobusů kraj věří, že je během května nebo června obnoví. Doprava na železnici je i nadále ve stávajícím režimu, nově dochází pouze ke zkracování souprav vlaků.

Středočeský kraj už dříve oznámil, že kvůli nedostatku peněz musí omezit rozsah veřejné dopravy. Kromě redukce čeká od července cestující také zdražení.

Praha zastaví školní linky už zítra, mění se provoz kolem Horních Počernic

V Pražské integrované dopravě dojde ke dvěma změnám už od zítřka. V Praze končí všechny školní linky už od pondělí. Nové bude trasování linek 204 a 224 v oblasti Horních Počernic. Linka číslo 204 je nově z Nádraží Horní Počernice odkloněna do oblasti průmyslové zóny a již neobsluhuje obchodní centrum Černý Most. V úseku mezi zastávkami Svépravice a Ratibořická je nově vedena přes zastávky Krahulčí, Khodlova, Vysokovská a Jeřická. Linka číslo 224 je mezi zastávkami Libošovická a Ratibořická nově vedena přes zastávky Krahulčí a Svépravice a již neobsluhuje zastávky Khodlova, Vysokovská a Jeřická.

Mění se také zastávky autobusů. Detailně jsou změny popsány na stránkách DPP.

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenda

Takže oni to můžou udělat ze dne na den. A můj zaměstnavatel, soukromí, musí žádat a minimálně celý týden jezdit ve stávajícím režimu a ani potom není jisté zda mu někdo povolí spoje omezit.

Damir Holas

Jsem zvědav, jestli se od toho května/června opravdu obnoví i noční regionální autobusové linky…

výletník

A kolik jich takových vůbec existuje – tím je míněno těch 10 nočních linek PID, nebo existují i ještě nějaké jiné mimo nejbližší okolí Prahy?

Damir Holas

Ano, ty jsem myslel.

Kalina

Od 1. 3. 2021 bude provoz na lince S49 řízen dle víkendového jízdního řádu. Dojde tedy k prodloužení intervalu na jednu hodinu. do odvolání

PIDofil

Ano – takže tvrzení, že „Škrty se týkají pouze autobusů, u vlaků dojde k omezení kapacity.“ je nepravdivé!

Radek

Ve středočeském kraji. S49 je pražská.

Leinad

Roztoky nejsou v Praze.

-TR-

To sice ne, ale když Praha tyto vlaky chce seškrtat, Středočeský kraj se jí chtě nechtě musí podřídit. Na území Středočeského kraje je jen jedna stanice.

S49

Nesmysl – když Stč. kraj nechce „S 49“, mohla by klidně jezdit jen po Praze do a z Podbaby jako při výlukách: i na případné na uklizení se po dobu dlouhého obratu by bylo v Bubenči místa dost, když už nechtějí upravovat jízdní řád na ostrý obrat!

A. Mikulka

Je to přesně naopak.

Leinad

Ale šlo by to, aby kraj platil třeba Roztoky – Sedlec (nebo Roztoky – Bubeneč) 😀 hlavně je nepravda, že se na území kraje neomezuje.

Vlk

Což je samozřejmě logický krok, někdo zapnul mozkové závity.