Stavba okružní křižovatky na dálničním přivaděči podél Labe v Ústí začne v dubnu, zakázku získala Eurovia

Plánovaná kruhová křižovatka na I/62 v Krásném Březně. Pramen: ŘSDPlánovaná kruhová křižovatka na I/62 v Krásném Březně. Pramen: ŘSD

Stávající křižovatka nedaleko chystané novostavby je podle silničářů neúplná a neumožňuje pohyby do všech směrů.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) po více než roce završilo podpisem smlouvy tendr na stavební firmu, která zbuduje novou okružní křižovatku v Ústí nad Labem v městské části Krásné Březno na silnici I/62. Zakázku získala Eurovia s cenou 58,4 milionu korun (předpoklad byl 54 mil.), k předání staveniště má dojít 3. dubna. „Zhotovitel hned v následujících dnech zahájí stavební práce. O dopravním omezení, které tu pro řidiče vznikne, budeme včas informovat,“ uvedl ŘSD.

Současná podoba mimoúrovňové křižovatky ulic Podmokelská, Pekařská a Karoliny Světlé podle silničářů provozu nevyhovuje, bude proto doplněna o okružní část.

Silnice I/62 slouží v Ústí nad Labem pro provoz vozidel ve směru od Prahy a Lovosic (silnice I/30), z dálnice D8 (silnice II/613 – Žižkova ulice) a též pro místní dopravu mezi Ústím a Děčínem. Řidiči je také využívána pro příjezd ze čtvrtí Neštěmice a Krásné Březno.

Budoucí okružní křižovatka v Ústí n. L. na silnici I/62. Pramen: ŘSD

Budoucí okružní křižovatka v Ústí n. L. na silnici I/62. Pramen: ŘSD

Stávající křižovatka nedaleko chystané novostavby je podle silničářů neúplná a neumožňuje pohyby do všech směrů. Není možné odbočit ze silnice I/62 ve směru z centra Ústí nad Labem do Podmokelské ulice do Krásného Března. Není možné odbočit ani do ulice Karoliny Světlé, a to ani ze silnice I/62 od centra Ústí nad Labem, ani z Podmokelské ulice z Krásného Března, a také výjezd z ulice Karoliny Světlé je možný pouze do Podmokelské ulice směrem do Krásného Března.

Nová okružní křižovatka má zajistit propojení všech dopravních směrů a eliminovat tak nebezpečné manévry řidičů při otáčení vozidel. Rondel má rovněž umravnit řidiče, kteří v místě často překračují maximální povolenou rychlost. Pod křižovatkou bude podchod.

Stavba měla začít už v polovině loňského roku, nyní ŘSD uvádí, že potrvá jednu stavební sezonu.

Tagy eurovia I/62 ŘSD Ústí nad Labem
16 komentářů