Smartwings budou mít přes zimu polovinu letadel v zahraničí, vrací se k letům pro flydubai

Boeing 737-800. Foto: SmartwingsBoeing 737-800. Foto: Smartwings

Dopravce pošle do Dubaje na dva měsíce 125 zaměstnanců.

Letecká společnost Smartwings se po téměř třech letech vrací ke spolupráci se společností flydubai. Od 17. listopadu bude pronajímat čtyři letadla 737-800 včetně posádek.

Po koronavirové pauze se tak vrací ke spolupráci s dopravcem ze Spojených arabských emirátů. Smlouva platí do 16. ledna 2023. Jde o takzvaný ACMI pronájem, kdy Smartwings zajistí letadlo, posádku, pojištění a údržbu.

„S potěšením potvrzujeme novou smlouvu o pronájmu letounů s posádkou se společností Smartwings, která je držitelem certifikátu provozní bezpečnosti IOSA a má s tímto druhem spolupráce (ACMI) bohaté zkušenosti. Vzhledem k tomu, že jsme již dříve se Smartwings spolupracovali, jsme si jisti, že pronájem čtyř dalších letadel poskytne našim cestujícím v zimní sezóně pohodlnější a spolehlivější možnosti cestování,“ řekl Ghaith Al Ghaith, generální ředitel flydubai.

23 letadel do zahraničí

Letouny v barvách Smartwings budou mít základnu na mezinárodním letišti v Dubaji a budou létat na vybraných trasách v síti flydubai včetně destinací v Bangladéši, Pákistánu, Ománu nebo na Srí Lance (Čitágáon, Kolombo, Dháka, Karáčí, Multán, Maskat a Sialkot).

„Velmi si vážíme toho, že jsme znovu získali důvěru společnosti flydubai a uspěli v tvrdé konkurenci ostatních leteckých společností. Smlouva je důkazem úspěšné obchodní spolupráce našich společností, které si velmi vážíme,“ říká Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel společnosti Smartwings.

Do Dubaje zamíří 125 členů letového personálu (piloti, palubní průvodčí) včetně techniků a pracovníků provozních složek Smartwings. Dopravce pošle letos do zahraničí celkem 23 ze 42 letadel na zimní sezónu, kromě SAE ještě do USA, Kanady a Izrale. „Tento druh spolupráce na základě smlouvy o pronájmu letounů s posádkou (ACMI wet lease) je jedním ze způsobů, jak dosáhnout vyššího a efektivnějšího využití letadel Smartwings v zimním období, kdy je poptávka po cestování v Evropě nižší,“ uvedla mluvčí firmy Vladimíra Dufková.

Tagy ACMI pronájem flydubai smartwings
47 komentářů