LOT 3a leaderboard

Škoda začne vyrábět Kushaq, bude jen pro indický trh

Koncept SUV pro Indii pod názvem Vision IN. Foto: Škoda AutoKoncept SUV pro Indii pod názvem Vision IN. Foto: Škoda Auto

Škoda Auto chce nový model představit v létě, je součástí expanze koncernu Volkswagen v Indii.

Automobilka Škoda Auto rozšíří svoji modelovou nabídku o další vůz. Pod názvem Kushaq bude nabízet SUV pro indický trh. Škoda Auto z nového auta zatím ukázala jen obrys.

Firma tak pokračuje s názvoslovím svých SUV aut s písmenem K na začátku a Q na konci. Název „Kushak“ pochází ze staroindického jazyka sanskrt a označuje krále nebo vládce.

Půjde o první sériový model, který v koncernu Volkswagen vzniká v rámci projektu India 2.0, za který je Škoda Auto zodpovědná. K premiéře vozidla má dojít v létě.

Obrysy nové Škody Kushaq. Foto: Škoda Auto

Obrysy nové Škody Kushaq. Foto: Škoda Auto

Koncern Volkswagen zatím v Indii není příliš úspěšný, tržní podíl všech značek je minimální. Škoda pro indický trh chystá čtyři nové modely, Kushaq bude prvním. „Všechny nové modely vychází z modulární platformy MQB A0 IN, kterou vyvinula Škoda Auto speciálně pro potřeby indického trhu,“ uvedla firma v tiskové zprávě. Nový název podle automobilky dokazuje její ambiciózní cíle na tamějším trhu.

Kushaq podle prvního snímku vychází z konceptu Vision IN. Ten automobilka představila loni v únoru na autosalonu v Dillí. Podobný model bude i pod značkou Volkswagen: Taigun.

Škoda Auto má v Indii dva závody: v Aurangábádu a Púně. Roční prodeje se roky pohybují v řádu pouze tisíců vozů. Koncern ale věří, že doba velkého růstu indického trhu s osobními auty přijde, podobně jako se kdysi stala největším automobilovém trhem Čína.

Tagy Indie Kushaq seznam Škoda Auto SUV
45 komentářů