umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Automobily

Škoda Auto ukázala první skicu nové fabie. Představí ji nejdříve v Ženevě

Skica modernizovaného modelu Škoda Fabia. Foto: Škoda Auto
Skica modernizovaného modelu Škoda Fabia. Foto: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto odhalila první náhled, jak bude vypadat modernizovaná Škoda Fabia. Facelift v Česku druhého nejprodávanějšího modelu osobního auta představí poprvé v březnu na autosalonu v Ženevě.

Podobně jako u jiných nových modelů či jejich modernizaci Škoda Auto zatím dávkuje informace o novém modelu postupně, dnes představila první skicu nového modelu. „Nově tvarovaná příď s LEDsvětlomety dodává vozu výraznější vzhled. Poprvé jsou pro tento model v nabídce i zadní svítilny s technologií LED,“ uvedla automobilka.

Fabia je celosvětově třetí nejprodávanější škodovka, v Česku je druhým nejprodávanějším autem. Od roku 1999 se jich prodaly více než čtyři miliony kusů. Mluví se o konci Fabie Combi, automobilka ale zatím tyto spekulace nepotvrdila.

Současná verze fabie se prodává od roku 2015, faceliftovaný model by se měl dostat do prodeje v druhé polovině letošního roku.

I když automobilka loni vyměnila svého šéfdesignéra, nová podoba fabie je ještě dílem Jozefa Kabaně, který odešel do BMW. Design vede teď Oliver Stefani.

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Mike Alu

Díky za skicu..a jsem zvědavý na další. Upřímně, první skica nic moc neodhaluje, ale na druhou stranu..potenciál v tom vidím, tak se nechme překvapit. 🙂

Partneři

Škoda transportation
podcast