Automobily

Škoda Auto ukázala první skicu nové fabie. Představí ji nejdříve v Ženevě

Skica modernizovaného modelu Škoda Fabia. Foto: Škoda Auto
Skica modernizovaného modelu Škoda Fabia. Foto: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto odhalila první náhled, jak bude vypadat modernizovaná Škoda Fabia. Facelift v Česku druhého nejprodávanějšího modelu osobního auta představí poprvé v březnu na autosalonu v Ženevě.

Podobně jako u jiných nových modelů či jejich modernizaci Škoda Auto zatím dávkuje informace o novém modelu postupně, dnes představila první skicu nového modelu. „Nově tvarovaná příď s LEDsvětlomety dodává vozu výraznější vzhled. Poprvé jsou pro tento model v nabídce i zadní svítilny s technologií LED,“ uvedla automobilka.

Fabia je celosvětově třetí nejprodávanější škodovka, v Česku je druhým nejprodávanějším autem. Od roku 1999 se jich prodaly více než čtyři miliony kusů. Mluví se o konci Fabie Combi, automobilka ale zatím tyto spekulace nepotvrdila.

Současná verze fabie se prodává od roku 2015, faceliftovaný model by se měl dostat do prodeje v druhé polovině letošního roku.

I když automobilka loni vyměnila svého šéfdesignéra, nová podoba fabie je ještě dílem Jozefa Kabaně, který odešel do BMW. Design vede teď Oliver Stefani.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mike Alu
Host

Díky za skicu..a jsem zvědavý na další. Upřímně, první skica nic moc neodhaluje, ale na druhou stranu..potenciál v tom vidím, tak se nechme překvapit. 🙂

Partneři