Automobily

Škoda Auto pokořila hranici milionu vyrobených aut, zisky jí letos rychle rostou

Výroba modelu Karoq v závodě Škoda Auto v Kvasinách. Foto: Škoda Auto
Výroba modelu Karoq v závodě Škoda Auto v Kvasinách. Foto: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto má letos už jistotu, že počtvrté za sebou překoná její roční výroba hranici milionu aut.

Škoda Auto oznámila překonání hranice milionu  vyrobených aut poprvé už v říjnu, jen den po reportování výsledků za tři čtvrtletí letošního roku, které přinesly další výrazné navýšení tržeb i zisku. „V tomto roce směřujeme opět k novému výrobnímu rekordu,“ řekl člen představenstva zodpovědný za výrobu a logistiku Michael Oeljeklaus.

Automobilka letos rozšířila výrobu o další zemi, nově se škodovky montují i v Alžírsku. Těžištěm výroby zůstává Česká republika, kromě toho se vozy s okřídleným špíem vyrábí v Číně, Indii, Rusku, Kazachstánu, Alžírsku, na Ukrajině a na Slovensku.

Tržby Škody Auto vzrostly na prvních devět měsíců o 22% na 12,3 miliardy euro, provozní výsledek stoupl o 28,3% na 1,2 miliardy euro. Rentabilita tržeb stoupla už na 9,8%.

„Na tomto vývoji se výrazně podílela rozsáhlá modernizace modelové palety a úspěšné zahájení prodeje velkého SUV Škoda Kodiaq,“ uvedla firma v tiskové zprávě. „SUV-ofenzíva se nyní začíná naplno projevovat. Kodiaq jke zákazníky výborně přijímán. Nyní přihazujeme další trumf v podobě menšího bratra, modelu Škoda Karoq,“ řekl předseda představenstva Bernhard Maier.

Poptávka po modelu Škoda Kodiaq je na světových trzích od uvedení na trh v únoru 2017 stále vysoká. Do konce září bylo zákazníkům dodáno již 61 600 vozů.