LOT 3a leaderboard

Škoda Auto pokořila hranici milionu vyrobených aut, zisky jí letos rychle rostou

Výroba modelu Karoq v závodě Škoda Auto v Kvasinách. Foto: Škoda AutoVýroba modelu Karoq v závodě Škoda Auto v Kvasinách. Foto: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto má letos už jistotu, že počtvrté za sebou překoná její roční výroba hranici milionu aut. Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto má letos už jistotu, že počtvrté za sebou překoná její roční výroba hranici milionu aut.

Škoda Auto oznámila překonání hranice milionu  vyrobených aut poprvé už v říjnu, jen den po reportování výsledků za tři čtvrtletí letošního roku, které přinesly další výrazné navýšení tržeb i zisku. „V tomto roce směřujeme opět k novému výrobnímu rekordu,“ řekl člen představenstva zodpovědný za výrobu a logistiku Michael Oeljeklaus.

Automobilka letos rozšířila výrobu o další zemi, nově se škodovky montují i v Alžírsku. Těžištěm výroby zůstává Česká republika, kromě toho se vozy s okřídleným špíem vyrábí v Číně, Indii, Rusku, Kazachstánu, Alžírsku, na Ukrajině a na Slovensku.

Tržby Škody Auto vzrostly na prvních devět měsíců o 22% na 12,3 miliardy euro, provozní výsledek stoupl o 28,3% na 1,2 miliardy euro. Rentabilita tržeb stoupla už na 9,8%.

„Na tomto vývoji se výrazně podílela rozsáhlá modernizace modelové palety a úspěšné zahájení prodeje velkého SUV Škoda Kodiaq,“ uvedla firma v tiskové zprávě. „SUV-ofenzíva se nyní začíná naplno projevovat. Kodiaq jke zákazníky výborně přijímán. Nyní přihazujeme další trumf v podobě menšího bratra, modelu Škoda Karoq,“ řekl předseda představenstva Bernhard Maier.

Poptávka po modelu Škoda Kodiaq je na světových trzích od uvedení na trh v únoru 2017 stále vysoká. Do konce září bylo zákazníkům dodáno již 61 600 vozů.

Tagy Škoda Auto
Žádné komentáře