LOT 3a leaderboard

Skanska propustí 120 lidí, nemá pro ně práci na dopravních stavbách

Sídlo Skansky, Corso Court v Karlíně. Foto: SkanskaSídlo Skansky, Corso Court v Karlíně. Foto: Skanska

Nedostatek zakázek v dopravním stavitelství vede k prvnímu hromadnému propouštění. Skanska jako jedna z největších stavebních firem v Česku propustí

Nedostatek zakázek v dopravním stavitelství vede k prvnímu hromadnému propouštění. Skanska jako jedna z největších stavebních firem v Česku propustí celkem 120 lidí.

V rozhovoru pro server Zdopravy.cz to uvedl statutární generální ředitel Skansky Michal Jurka. „Do konce roku jde o 120 lidí, kteří mají smlouvu na dobu neurčitou. Jde o propouštění napříč všemi profesemi. Podle kolektivní smlouvy a počtu let, které u nás odpracovali, dostanou až sedm platů odstupného,“ řekl Jurka.

Firma podle něj reaguje na vývoj v dopravním stavitelství. „Vývoj v oboru nám nedává naději, že pro ně budeme mít v příštích letech práci. Od kancelářských profesí po dělníky. Myslím, že podobný vývoj čeká i jiné podobně velké firmy, jen to u nich nebude tolik vidět, u nás je podíl vlastních lidí k obratu větší,“ řekl Jurka.

Skanska v posledních velkých soutěžích Ředitelství silnic a dálnic a Správy železniční dopravní cesty podle zatím otevřených obálek s nabídkami neuspěje, protože byla dražší, než jiní uchazeči. „Máme jasnou strategii. Nechceme jít nikdy do žádné zakázky, která pro nás bude ztrátová. Nabízet se pod cenou jen kvůli tomu, abychom si udrželi zaměstnanost je podle nás to nejhorší, co se může stát. Je to jen takové vytloukání klínu klínem,“ vysvětlil Jurka. Část lidí kvůli nedostatku práce firma podle něj přesunula do Skandinávie.

Skanska loni vydělala 214 milionů korun při obratu 10,3 miliardy korun. Firma měla podle výroční zprávy zhruba 2700 zaměstnanců.

Rozhovor s Michalem Jurkou o situaci ve stavebnictví přineseme během dne. 

Tagy propouštění Skanska
Žádné komentáře