Letecké společnosti Letectví

Silný déšť výrazně komplikuje provoz v Dubaji, část letů je zrušena

Povodně na dubajském letišti. Foto: Twitter/ Old Monk
Povodně na dubajském letišti. Foto: Twitter/ Old Monk

Provoz na jednom z pěti největších letišť na světě dnes výrazně zkomplikoval silný déšť. Aerolinky musely zrušit desítky letů, případně je odklonit na jiné letiště Al Maktoum.

„Kvůli silným dešťům a záplavám zažíváme velké narušení provozu, které bude trvat celý den. Některé lety jsme museli zrušit, některé odklonit na letišti Al Maktoum (Dubai World Central),“ uvedlo dubajské letiště na svých stránkách.

Letiště doporučuje cestujícím sledovat informace na stránkách jednotlivých dopravců.

Let Emirates do Prahy přiletěl dnes s více než hodinovým zpožděním, podle Flightradar24 má zpoždění i odpolední let flydubai do Prahy.

Podle příspěvků na sociálních sítích je velkou komplikací i cesta na letiště, kde jsou kvůli záplavám velké zácpy.

21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
G700

Nejsem úplně odpůrce DXB, ale trochu zvláštní je to, že vlastně ta voda nikam neodtéká. Neví někdo znalý, nebo neumí zjistit, jak to tam mají se systémem pro odvod dešťové vody? Vím, že v poušti se s tímhle asi moc nepočítá, ale přeci jen by mě to zajímalo. Děkuji

Šášula

Máme. Přijede minibus, vyskáče z něj 12 malejch Indů s mopy, ti se začnou pár minut nesmyslně motat v kruzích, předstírajíc že vědí, co dělají. Pak neskáčou zpět do minibusu a khalas.

GPGP

Tam už jsou dále…
Přijede hasičské auto, vyskáčou 2 velcí Indové, zapojí hadice k čerpadlu a vodu přečerpají 🙂

Šášula

Mohu Vám odpřísáhnout, že to se – aspoň ty dva dny které jsem na letišti strávil – opravdu nedělo. Opravdu se dělo to, co jsem popsal, ač to asi znělo směšně. Taky se to v podobě fotek od posádek zoufale čekajících na crew busy na schodech od bridge rozšířilo do všech facebookových Cabin crew skupin, které tu máme. Uznávám že můj příspěvek nebyl zrovna korektní, byl to spíš výsledek mé frustrace, protože to byl naprosto přesný popis toho, co se tu děje. Prostě jen čekáme, až se Indové domotají. Hodiny. Ve výsledku pak létáme dlouhé sektory se zpožděním, na minimum… Číst vice »

Tony

Řekl bych, že ten odvod tam je minimální nebo na některých místech skoro žádný, takže to suplují Indové nebo někdo takový. Vždy se vychází z nějakých dat úhrnu srážek, nějakých maximálních hodnot apod. a ten je v zálivu hodně malý nebo skoro žádný a když přijde něco takového tak je pohroma. O víkendu se tam měl jet vytrvalostní závod 24h Dubai a museli to přerušit po cca 4 hodinách 😀

Yetti

Znalá asi nejsem ale myslím, že tam nemají kanalizaci.

Jen tak

podivej se na statistiku srazek v dubaji. pak pochopis 🙂

Roman

Nemají tam kanalizaci pro odvod dešťové vody. Oni to tam to tu chvilku vydrží a potom zas jen ☀️☀️☀️☀️☀️☀️

Jiří Kocurek

A proč by nemohli používat záchod ikdyž prší?

GPGP

Absolutně nejhorší letiště nad 60 mil. osob za rok, nepochopitelně řešené, ani se nedivím že tam mají nějaké problémy….
Druhé letiště DWC mělo být pro 160 – 260 mil. osob…. dost utopie.
Snad začnou Arabové více myslet a nemyslet si, že všichni budou létat přes Dubaj. 🙂

Michal Štěpán

Toto počasí je i v zimní sezóně v Dubaji neobvyklé. Z Íránu se tam přes Perský záliv žene další nášup (solidní bouřky a lijáky). Může za to velmi studený vzduch ze Sibiře, který se vylil neobvykle jižně. Teď je v Sirazu -4°C ve Fase 0°C. Když tento arktický vzduch vstoupí nad teplý Perský záliv, je z toho masivní konvekce a to, co je právě vidět na radaru. Pokud totiž v SAE prší, bývá to obvykle za situace, kdy tam zabloudí nějaká cyklóna z Indického oceánu. To pak prší i v Ománu.

Apex

Tak Omán, je relativně vlhký na poměry Arabského poloostrova, zejména část na straně Arabského moře.

Nekdo

Budu cekat zda bydete takhle informovat i o jinych velkych letistich, jako ATL, PEK, JFK, LHR, IST, SIN a podobne, nebo se jen prizivujete na nepochopitelnem vztahu cechu s DXB a EK…

Vojta

Myslím, že až bude v Helsinkách písečná bouře, bude to uvedeno obdobně.

Japako

To už by chtělo Chocholouška!

Jen tak

Tebe platí katarci?

Austrian jsou na nic

Hybaj na Novinky

Ota

koukám, že heslo „hybaj na novinky“ je to čím dál populárnější… co si vymyslet něco nového? 😉

Ten co je nemusí

Někdo…
má pravdu! Jak se řekne Dubaj+Emirates+A380, tak většina čechů má orgasmus 😀

Ota

😀

Y.K.

Nemá pravdu, má nějaký druh averze. Potopa v Dubaji rozhodně pozoruhodná je, protože se nachází v pouštním klimatu. (Přes Dubaj jsem osobně ještě neletěl, nemám k ní žádný vztah).

Partneři


Czechtoll

pst
podcast