ŘSD v Ústí vybuduje okružní křižovatku na dálničním přivaděči podél Labe

Plánovaná kruhová křižovatka na I/62 v Krásném Březně. Pramen: ŘSDPlánovaná kruhová křižovatka na I/62 v Krásném Březně. Pramen: ŘSD

Stávající křižovatka nedaleko chystané novostavby je podle silničářů neúplná a neumožňuje pohyby do všech směrů.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) hodlá letos zahájit stavbu nové okružní křižovatky v Ústí nad Labem v městské části Krásné Březno na silnici I/62. Současná podoba mimoúrovňové křižovatky ulic Podmokelská, Pekařská a Karoliny Světlé podle silničářů provozu nevyhovuje, bude proto doplněna o okružní část. Předpokládané náklady na stavbu činí 54 milionů, nyní běží soutěž na zhotovitele.

„Zahájení stavebních prací předpokládáme v polovině tohoto roku a uvedení stavby do provozu v roce 2024,“ uvedla mluvčí ŘSD Dana Zikešová. ŘSD se aktuálně snaží zajistit si všechny potřebné pozemky.

Silnice I/62 slouží v Ústí nad Labem pro provoz vozidel ve směru od Prahy a Lovosic (silnice I/30), z dál­nice D8 (silnice II/613 – Žižkova ulice) a též pro místní dopravu mezi Ústím a Děčínem. Řidiči je také využívána pro příjezd ze čtvrtí Neštěmice a Krásné Březno.

Stávající křižovatka nedaleko chystané novostavby je podle silničářů neúplná a neumožňuje pohyby do všech směrů. Není možné odbočit ze silnice I/62 ve směru z centra Ústí nad Labem do Podmokelské ulice do Krásného Března. Není možné odbočit ani do ulice Karolíny Světlé, a to ani ze silnice I/62 od centra Ústí nad Labem, ani z Podmokelské ulice z Krásného Března a také výjezd z ulice Karolíny Světlé je možný pouze do Podmokelské ulice směrem do Krásného Března.

„Shrneme-li výhody stavby nové okružní křižovatky, je to zajištění propojení všech dopravních směrů, dojde k eliminaci nebezpečných manévrů při otáčení vozidel a celkovému usměrnění dopravy, zajištění mimoúrovňového křížení s chodci a cyklisty s vazbou na širší území,“ doplnila mluvčí. Rondel má rovněž umravnit řidiče, kteří v místě často překračují maximální povolenou rychlost. Pod křižovatkou bude podchod.

 

Tagy I/62 ŘSD Ústí nad Labem
24 komentářů