Silnice Stavebnictví

ŘSD bude čtyři měsíce opravovat silnici číslo 4 u Strakonic

Stavba silnice. Ilustrační foto: ministerstvo dopravy
Stavba silnice. Ilustrační foto: ministerstvo dopravy

Řidiči cestující mezi příbramskou dálnicí a Strakonicemi se musejí od příštího týdne připravit na dopravní komplikace. Ředitelství silnic a dálnic v pondělí zahájí opravu desetikilometrového úseku I/4 Brusy – Strakonice. Práce vyjdou na 84 milionů korun.

„Práce budou probíhat za provozu ve čtyřech etapách v režimu částečné uzavírky po polovinách,“ uvedla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. Opravy potrvají čtyři měsíce, zahrnou mimo jiné odfrézování stávající vozovky do hloubky 11 centimetrů a položení nového povrchu.

Silnice I/4 je hojně využívaná nákladní dopravou, která míří na hraniční přechod Strážný. Jde o hlavní spojnici Prahy s Pasovem. ŘSD proto od 90. let plánuje její modernizaci s řadou přeložek v úseku Strakonice – Strážný. Zatím se nedostalo ani ke schválení záměru projektu.

tagy
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Laik

„ŘSD proto od 90. let plánuje její modernizaci s řadou přeložek v úseku Strakonice – Strážný. Zatím se nedostalo ani ke schválení záměru projektu.“

Pohledem roku 2020 – to je tak nádherný popis českého Kocourkova že to autor snad ani takhle nemyslel. Je to vůbec pravda?

Jarek

No když si vezmete, že teprve nedávno se udělal obchvat Strakonic (a to v intenzivnějším směru na Plzeň), tak to pravda klidně být může… Když si člověk vzpomene na krásně vypřeložkovaný rakouský jedničky, je mu smutno…

Jiří Kocurek

To je bohužel pravda, tak jako s dálnicí (Praha) Brno – Vídeň. Rozestavěno za války, pak znova v 70. letech, ale jen kousek. V roce 1992 opět rozestavěno, ale jen k Pohořelicím, od roku 1996 žádný zřetelný posun.
A pak se tady v diskuzi dočtete, že u silnic se jde přes mrtvoly…

Jarek

Čtyřka je megakůl silnice. Je na ní jeden úsek tak neuvěřitelně do kopce (myslím, že to je Betaň za Volyní), že jsem nabyl dojmu, že autobus zabloudil na nějakou horskou okresku. Ale nezabloudil, to jen ŘSD třicet let pracuje na záměru projektu…

Frantisek

Nepochybně je na čase poškodit další kus krásné krajiny lánem asfaltu namísto obnovy místních sousedských vazeb.

Jarek

No zrovna tenhle úsek je zralý na tunel a naopak navrácení té bizarní trasy přírodě.

Jiří Kocurek

Sůl si doma vyrábíte vlastní, žejo, nemusí se kvůli vám do ČR dovážet.

Paja

Teď jsem z toho zmaten. Má teda ŘSD místo stavby silnic obnovovat místní sousedké vazby nebo stačí když nebude ty silnice stavět? (což už dělá, takže tady by to bylo v suchu a sousedké vazby se mohou plně rozvíjet)