LOT 3a leaderboard

Rozšíření „hladoletů“. Travel Service ruší jídlo zdarma na letech do Egypta

První přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště PrahaPrvní přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha

Klienty českých cestovek čeká od poloviny února nepříjemné překvapení na letech se společností Travel Service mezi Českem a Egyptem nepříjemné

Klienty českých cestovek čeká od poloviny února nepříjemné překvapení na letech se společností Travel Service mezi Českem a Egyptem nepříjemné překvapení. Dopravce už jim při letu nedá bezplatně občerstvení.  Lidé si mohou jídlo a pití koupit.

Travel Service o svém kroku informoval cestovní kanceláře před několika dny, cestovky už rozesílají klientům informace o tom, že za jídlo si musí zaplatit. „Je to pro nás nepříjemná situace. Klienty o změně informujeme,“ řekl Stanislav Zíma z Exim Tours. Opatření platí od 16. února na letech z Prahy a od 27. února na letech z Egypta.

Mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková vysvětluje změnu tím, že lety do egyptských destinací podobně jako většinu dalších letů z českých letišť provádí jako pravidelné linky SmartWings.

„Na pravidelných linkách SmartWings uplatňujeme jednotný koncept palubních služeb. Bezplatné občerstvení a nápoje se podávají na letech delších než čtyři a půl hodiny. Klienti cestovních kanceláří si mohou občerstvení zakoupit a objednat u cestovních kanceláří,“ řekla Dufková.

Bezplatné občerstvení osekal Travel Service na linkách do tří hodin letu už s nástupem letní sezóny roku 2016. Delší linky, například na Kanárské ostrovy či do Dubaje, zůstanou dále ještě s jídlem v ceně.

Podle Dufkové je koncept palubních služeb v souladu s evropskými standardy v letecké dopravě. Jídlo a pití zdarma zejména na kratší lety už většina aerolinek odbourala.

Některé jídlo si může koupit cestující na palubě, jiné je k objednání dopředu. Například plato s kilem vepřových řízků dopravce nabízí za 990 Kč.

Tagy Buy on board smartwings Travel Service
28 komentářů