Infrastruktura Silnice

Řidiče čeká větší omezení u křižovatky na Rádelský mlýn

Omezení provozu na silnici I/35 u Rádelského mlýna. Foto: Liberecký kraj
Omezení provozu na silnici I/35 u Rádelského mlýna. Foto: Liberecký kraj

Řidiče na hlavních tazích z Liberce a Jablonce nad Nisou na Turnov a dál do Prahy čeká od čtvrtka větší omezení. Ve čtvrtek a v pátek dojde k omezení dopravy na křižovatce Rádelský mlýn, kde se napojuje silnice I/65 z Jablonce nad Nisou na silnici I/35 z Liberec. Plná uzavírka silnice I/65 začne po Velikonocích.

Opatření oznámil Liberecký kraj. V současné době již byla demontována protihluková stěna a pracuje se mimo jiné na svedení Jeřmanického potoka do železobetonových rámů a na kanalizaci ve středním dělícím pásu silnice I/35. „Od dubna zahájí provoz obalovna a pak se bude pokládat asfalt v místech, kde se silnice rozšíří,“ sdělil Jan Wohlmuth, ředitel liberecké správy Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Ve čtvrtek a v pátek se na sjezdu ze silnice I/65 ve směru z Jablonce na Hodkovice bude skládat mechanizace a stavební materiál. „Provoz budou řídit regulovčíci,“ upozornil Jan Čáp, vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje. K úplnému uzavření silnice I/65 v prostoru mimoúrovňové křižovatky dojde den po Velikonočním pondělí, v úterý 14. dubna.

Dlouho očekávanou rekonstrukci křižovatky státních silnic I. třídy na Rádelském mlýně zahájilo Ředitelství silnic a dálnic začátkem března „Stavební práce započaly za částečné uzavírky provozu silnice I/35, která byla prodloužena do 13. dubna,“ doplnil Jan Čáp, vedoucí odboru dopravy.

Zhotovitelem stavby je sdružení firem Eurovia CS, SaM a Integra stavby, rekonstrukce by měla být hotová nejpozději koncem listopadu roku 2021.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Eduard
Host
Eduard

Chudáci místní. Už, aby to bylo hotovo.

Petr Nick
Host
Petr Nick

a je to tu, a ještě dorazí regulovčíci z bývalé SSSR .. Je menší provoz, to je jediné a dočasné plus