Rekord Letiště Václava Havla potvrzen, v každém letadle na Ruzyni přibylo meziročně osm lidí

Pohled na Terminál 2 Letiště Václava Havla. Foto: Letiště PrahaPohled na Terminál 2 Letiště Václava Havla. Foto: Letiště Praha

Přes dva miliony cestujících navíc odbavilo loni Letiště Václava Havla v Praze. Díky růstu o 17,9 % dosáhl počet cestujících

Přes dva miliony cestujících navíc odbavilo loni Letiště Václava Havla v Praze. Díky růstu o 17,9 % dosáhl počet cestujících na Ruzyni nového rekordu 15,415 milionu cestujících.

Celkové statistiky dnes zveřejnilo Letiště Praha v tiskové zprávě. Vyplývá z nich i to, že za růstem stojí i vytíženější letadla: loni v Praze proběhlo 148 283 vzletů a přistání. Na každé letadlo tak připadlo 104 cestujících, v roce 2016 to bylo 96 lidí. Meziročně tak průměrná obsazenost stoupla o osm lidí. V praxi to je způsobeném jednak nárůstem dálkové dopravy s většími letadly i větší poptávkou po létání.

Nejúspěšnějším měsícem roku 2017 byl červenec s 1 703 193 odbavenými cestujícími. V průměru prošlo vloni pražským letištěm 42 233 cestujících denně.

„Nárůst počtu odbavených cestujících za rok 2017 je vynikající a převyšuje celoevropský průměr. V rámci srovnání s evropskými výsledky, které máme v tuto chvíli k dispozici zatím pouze za období leden – listopad 2017, dosáhlo Letiště Václava Havla Praha v těchto sledovaných měsících 18,4 % nárůstu v počtu odbavených cestujících, zatímco celoevropský růst činil 8,7 %,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. Prahu ale loni předstihla počty cestujících Varšava.

Kompletní statistiky zveřejní Letiště Praha v dalších týdnech. Ve srovnání s pěti předchozími lety je loňský nárůst počtu odbavených cestujících na Letišti Václava Havla Praha poprvé dvouciferný.

Tagy letiště václava havla statistiky 2017
Žádné komentáře