cargo

RegioJet skončil s autobusy Praha – Klatovy, linka nevydělávala

Scania Irizar i8 RegioJet, foto: Student AgencyScania Irizar i8 RegioJet, foto: Student Agency

Ani ne rok vydržela nová linka společnosti RegioJet z Prahy do Klatov. Firma ji v neděli zrušila. Spoje na trase,

Ani ne rok vydržela nová linka společnosti RegioJet z Prahy do Klatov. Firma ji v neděli zrušila. Spoje na trase, kterou RegioJet začal obsluhovat na přelomu května a června loňského roku, byly jedny z prvních, kde dopravce testoval provoz bez stevardek.

Mluvčí firmy Aleš Ondrůj potvrdil konec linky. „Mrzí nás to, o spojení do Klatov jsme dlouhodobě usilovali. Nicméně původní záměr byl tak, aby spoj byl provázán s naší plzeňskou linkou. To nám ale nebylo ze strany úřadu odsouhlaseno, stejně jako nám omezily přepravu cestujících na vnitrokrajských trasách,“ řekl Ondrůj. Podle něj to ovlivnilo výrazně ekonomiku linky. „Bohužel za dobu své existence dlouhodobě nevykazovala nárůst počtu cestujících a nedostali jsme se na hranici, která by stačila pro  ekonomický provoz celé linky. Bylo to způsobeno právě i  omezeními v rámci vnitrokrajské přepravy mezi místy v Plzeňském kraji,“ řekl Ondrůj.

RegioJet už dříve oznámil, že zruší některé linky, které mu nevydělávají. Skončilo například spojení z Prahy do Trutnova či Pasova. Firma se chce proto více zaměřit na rozvoj ziskových linek.

Mezi Prahou a Plzní naopak od neděle autobusy přibyly. FlixBus zde navýšil počet spojů o patnáct procent, tedy deset týdně.

Tagy Praha - Klatovy RegioJet
9 komentářů