Železnice Zprávy

RegioJet prodává své odstavené jídelní vozy

Jídelní vozy WRmz, RegioJet, Praha-Smíchovské nádraží, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák
Jídelní vozy WRmz, RegioJet, Praha-Smíchovské nádraží, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Sedm jídelních vozů, které přes dva roky nepoužívá, prodává soukromý dopravce RegioJet.

Firma se rozhodla je prodat, protože už nezapadají do jejich konceptu nabídky služeb. „Nepočítáme do budoucna s jejich využitím, proto připravujeme jejich prodej,“ řekl mluvčí firmy Aleš Ondrůj.

Vozy procházejí ve společnosti Lokotrans v Brně revizní opravou tak, aby byly před uskutečněním prodeje uvedeny do technicky řádného stavu. Vozy před tím jezdily u rakouských drah ÖBB.

RegioJet pořídil restaurační vozy především kvůli nástupu na trasu Bratislava – Košice. „Tento standard jsme tam nabízeli i s ohledem na vyšší poptávku po tomto typu služby ze strany vnitrostátních slovenských cestujících,“ dodal Ondrůj. V případě ostatních spojů se podle něj ukázalo, že většina cestujících, kteří si chtějí během cesty zakoupit občerstvení, preferuje stávající koncept obsluhy přímo ve voze, ve kterém sedí s donáškou objednaného občerstvení přímo na místo.

RegioJet používal jídelní vozy jen krátce, odstavil je v roce 2016. Firma to vysvětlovala tím, že chtěla posílit kapacitu vlaků na trase a nahradila je proto vozem se sedačkami, protože v Bratislavě nebylo možné mít delší soupravu, než deset vozů.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tonek

Jidelnak se Jančurakovi nevyplatí,zaplatit 3 lidi není málo a 70 míst ve vagónu X jízdné to je přece pochopitelné, nic dotovat zesvětlení nebude.Pan Bu zaplať, že je vozí ČD, VYBORNE JIDLO, SERVIS A HLAVNĚ V KLIDU A POHODĚ SI TO UŽIJEME, TONEK

František

Chápu to tak, že se Regiojet zaměřuje na zákazníky, kteří upřednostňují rychlé občerstvení, kávu zdarma a zábavu. Lidé, kteří se raději v klidu a odděleně od ostatních řádně najedí, mohou nadále využívat služeb Českých drah.

K.S.

Spíš se jim nechce courat přes celý vlak, navíc asi krom nějakého expresu do Košic tu není taková relace kde by se ten jídelní vůz uživil.

Michal

Na Ostravu ho „uživíte“ (=černá nula), chce to trochu propagovat, např. nabízet lidem s oblibou špajzáku místa v přilehlých vozech. Uživil by se i na Brno, nemluvě o Vídni… některé hodiny jsou samozřejmě silnější.

Jestli to neprodávají kvůli technickému stavu a nutnosti obrovských investic, tak bych si s těmi špajzáky na jejich místě ještě trochu pohrál. Zmiňované ČD kvalitu výrazně posunuly a i ta gastro-story a sezonní nabídky mají docela úroveň.

František Vaněk

Myslím, že lidé jídelní vůz preferovali, ale prostě vůz si na sebe nevydělá, tak je prodělečný a to je celé proč se jich Regiojet chce zbavit.

Pavel Šmídek

Taky škoda, jídeláky mám rád,

Michal

Škoda, přeškoda. Plnohodnotný špajzák ničím nenahradíš. 🙂

V.S.

to je pravda ale ak tam substrát nechce….

Michal

Já tam teda chci – ovšem mojí domovské trati jezdil poslední špajzák někdy v roce 2008 na Plečnikovi.