RegioJet prodává své odstavené jídelní vozy

Jídelní vozy WRmz, RegioJet, Praha-Smíchovské nádraží, foto: Zdopravy.cz/Josef PetrákJídelní vozy WRmz, RegioJet, Praha-Smíchovské nádraží, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Sedm jídelních vozů, které přes dva roky nepoužívá, prodává soukromý dopravce RegioJet. Firma se rozhodla je prodat, protože už nezapadají

Sedm jídelních vozů, které přes dva roky nepoužívá, prodává soukromý dopravce RegioJet.

Firma se rozhodla je prodat, protože už nezapadají do jejich konceptu nabídky služeb. „Nepočítáme do budoucna s jejich využitím, proto připravujeme jejich prodej,“ řekl mluvčí firmy Aleš Ondrůj.

Vozy procházejí ve společnosti Lokotrans v Brně revizní opravou tak, aby byly před uskutečněním prodeje uvedeny do technicky řádného stavu. Vozy před tím jezdily u rakouských drah ÖBB.

RegioJet pořídil restaurační vozy především kvůli nástupu na trasu Bratislava – Košice. „Tento standard jsme tam nabízeli i s ohledem na vyšší poptávku po tomto typu služby ze strany vnitrostátních slovenských cestujících,“ dodal Ondrůj. V případě ostatních spojů se podle něj ukázalo, že většina cestujících, kteří si chtějí během cesty zakoupit občerstvení, preferuje stávající koncept obsluhy přímo ve voze, ve kterém sedí s donáškou objednaného občerstvení přímo na místo.

RegioJet používal jídelní vozy jen krátce, odstavil je v roce 2016. Firma to vysvětlovala tím, že chtěla posílit kapacitu vlaků na trase a nahradila je proto vozem se sedačkami, protože v Bratislavě nebylo možné mít delší soupravu, než deset vozů.

Tagy RegioJet WRmz
9 komentářů