Letecké společnosti Letectví

Qatar Airways budou od ledna létat z Prahy čtyřikrát týdně, přidávají pondělní rotaci

Boeing 787 Dreamliner společnosti Qatar Airways v Praze. Foto: Michael Holeček
Boeing 787 Dreamliner společnosti Qatar Airways v Praze. Foto: Michael Holeček
Katarský dopravce přidává v lednu pondělní rotaci mezi Prahou a Dauhá.

Letecká společnost Qatar Airways rozšíří od 11. ledna svoji nabídku spojů z Prahy. Nově začne ke stávajícím třem letům týdně nabízet čtyři mezi Prahou a Dauhá.

Vyplývá to z dat v rezervačním systému. Dosud Qatar Airways létají v neděli, středu a pátek. Pondělní let je naplánován na stejné časy, jako ostatní: v 15:30 odlet z Prahy. Stejné zůstává i nasazení Boeingu 787-8.

Během několika dnů jde o další oznámené navýšení počtu letů do oblasti Perského zálivu. V sobotu přidaly čtvrtý let týdně do rezervačního systému Emirates, které navýší počty letů z Prahy do Dubaje od února. Ze dvou na tři lety týdně navýší svoji přítomnost v Praze od února také flydubai.

Lety do oblasti Perského zálivu jsou aktuálně jediným dálkovým spojením z Prahy.

19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Josef Trögl

S Quatar Airways jsem letěl do Íránu a byl to zatím nejluxusnější let, který jsem absolvoval. Letadlo nové, obsluha příjemná, jídlo 2x cestou do Dauhá + 1x po přestupu do Teheránu.
Líbí se mi jejich kombinace tradic s moderností a zároveň s komercí. Pravověrný muslim si přijde na své, protože po celou dobu cesty může na displeji vidět šipku k Mekce a správně se při modlení natočit. Na druhou stranu si na své přijde i středoevropan, protože se na palubě rozdává pivo a víno (a to prosím zdarma, srovnejte s ČSA, které Vám zadarmo dají max. vodu do kelímku…).

G700

Tak srovnávat Qatar Airways – jednu z nejluxusnějších a nejlepších aerolinek planety, s tím naším lokálním odpadem ve formě ČSA nebo QS…

joska

Nebuďte tak jednoduchý a přemýšlejte jak se k tomu luxusu dostaly. A snažte se ,aby naše aerolinky též zlepšily. Osobně máte k tomu odpadu blíže než si myslíte.

Jenda

Jednou provždy Qatar, Qantas, nevím co tam všem tak leze to U 😀
Ale jinak souhlasím a osobně jsem byl překvapený, že podávají alkohol právě i na letech do Íránu (i když ho mají schovaný), zatímco třeba evropská Lufthansa ne.

joska

Muslimská zem , je to v zájmu obyvatel ČR ,nebo jen úzkého okruhu cestovek ?

Jaksi

V zájmu normálních obyvatel ČR ano, ne v zájmu xenofobů

joska

Jaksi ,ty rozhoduješ kdo je xenofob? Znáš vůbec význam toho slova ? Já zde píši o nějaké diskriminaci? Vzdělávej se a neposlouchej jenom naše prostoduchá media . Já taky neříkám kdo je trouba ,když má někdo jiný názor.

Petr Mazur

Nevím o čem mluvíte? Já už se tam těším, sice jen jako přestup na let do Zanzibaru, ale i přesto nevidím na tom nic špatného

Tomas

vysoka skola zivota, ze?

Ondra

Boha jeho tohle snad normální člověk nemůže myslet vážně.

Anonymous

Jenom protože je to muslimský stát, neznamená že Katar je špatný stát.

Tomáš

Qr do Doh má SOBT v 15:50 nikoliv v 15:30

Mat

Nechápu, jak si nimi teď může někdo letět, na palubě vyžadují kromě roušky i štít, směšné.

GPGP

Bohužel je to tak, ale platí to jen pro economy, Business ho mít nemusí.

Jana

Je u nich potřeba test na covid?

Petr Mazur

Qatar airways nepožaduje test jen po dobu letu musíte mít roušu, nebo respirátor a kryt

štítař ze Štítar

Pokud chceš vypadnout na dva tři týdny někam do klidu, do tepla, tak je ti jedno, jestli máš pár hodin na hlavě cokoli… Na lyžích máme třeba helmu celé dopoledne a nezdá se, že by kvůli tomu někdo přestal lyžovat.

Petr Mazur

Nechápete? Tak to je mi vás líto. Já v roušce či kukle v zimě na kole vydržím pár hodin, tak proč ne v luxusním letadle cestou za krásným mořem!?

Tomas

ano, jste smesny.

vzdyt s jima nelette. spousta jinych s nimi radi poleti.