Provoz na „pravobřežce“ stál, došlo ke srážce posunového dílu a nákladního vlaku

Srážka vlaku ČD Cargo s posunovým dílem ve stanici Mělník. Foto: Drážní inspekceSrážka vlaku ČD Cargo s posunovým dílem ve stanici Mělník. Foto: Drážní inspekce

Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

(aktualizace 22:29) Na téměř dvě hodiny byl ve středu večer zastaven provoz  na jedné z hlavních nákladních železničních tratích v Česku. Důvodem byla srážka posunového dílu s nákladním vlakem ve stanici Mělník na trati Lysá nad Labem – Ústí nad Labem přezdívané pravobřežka. Ve 21:30 byl provoz částečně obnoven.

Případ začíná vyšetřovat Drážní inspekce. „Událost se obešla bez zranění a bez vykolejení. Provoz ve směru Všetaty je nyní zastaven. Probíhá vyšetření mimořádné události,“ uvedla Správa železnic na svém twitterovém účtu Datel. Omezení se dotklo i vlaků do Mšena.

Šlo o srážku s vlakem Nex55530 dopravce ČD Cargo, odhadovaná škoda je půl milionu korun. Důvodem srážky byla nedovolená jízda posunového dílu. „Zahajujeme vlastní šetření této mimořádné události včetně zpracování závěrečné zprávy,“ řekl generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.

Tagy ČD Cargo Mělník srážka nákladního vlaku
21 komentářů