Dopravci Mimořádné události Železnice

Provoz na koridoru omezil požár toalety ve vlaku RegioJetu

Požár RegioJetu na koridoru o obce Zvole. Foto: HZS Olomouckého kraje
Požár RegioJetu na koridoru o obce Zvole. Foto: HZS Olomouckého kraje

(aktualizováno 14:00) Provoz na koridoru z Olomouce do Prahy byl dnes na několik hodin omezen kvůli požáru vlaku společnosti RegioJet RJ 1006 z Návsí do Prahy. Vlak musel zastavit u Zvole nedaleko Zábřehu na Šumpersku.

Informovali o tom hasiči na svém twitteru. Podle jejich vyjádření muselo být evakuováno několik desítek cestujících, jeden z členů vlakové posádky se nadýchal zplodin při hoření.

Několik desítek cestujících muselo z vagonu, který zasáhla požár, přejít do vedlejších vozů. „Všichni cestující jsou evakuováni a v pořádku. Palubní personál zahájil hašení pomocí ručních hasicích přístrojů. Jeden z nich se nadýchal zplodin hoření,“ uvedl pro ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Požár na toaletě už byl zlikvidován.

Kvůli události byl omezen provoz zatím na jednu kolej, vlaky tak mohou nabrat zpoždění. Příčiny požáru se vyšetřují. Po 13. hodině došlo k obnovení provozu na obou kolejích.

„Podle aktuálních informaci by po ukončení šetření a prohlédnutí vozu ze strany hasičů měla souprava dál pokračovat v jízdě – nemělo by tomu z bezpečnostního hlediska nic bránit. Příčiny události jsou předmětem šetření. Cestujícím se omlouváme za vzniklé  komplikace, z důvodu vzniku zpoždění jim budeme automaticky vracet jízdné,“ řekl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

65 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka

To jsou panečku zase příspěvky. Dehonestace soukromého dopravce – zajímalo by mne co by se tu psalo, kdyby se něco podobného stalo ČD. WC obvykle samo nevzplane, takže tam nejspíš někdo hulil. Kdo to byl a tím pádem kdo by měl celou škodu zaplatit má dle mého názoru vyšetřit PČR a Hasiči a ne mudrující na netu.

Kylchap

Dehonestace by byla daleko větší.

Leinad

Pokud to bylo WC pro veřejnost, když se taky rozebírá, že bývá zamknuté a za stěnou je kuchyňka. Hulil personál nebo chyba/porucha při vaření?

Romanero

Hovno hoří!

Honza D.

Si mi vypálil rybník… 🙂

Leinad

S ETCS a GSM-R by se to nestalo

David Brzeźniak

Proč? Právě, že s GSM-R byla situace nahlášena 100x rychleji než přes trapnou pomalou stuhu. Nevím co děláte ani kde pracujete a ani nevím co víte o zabezpečovacích systémech na železnici, které prošly velikou novelizací, ale asi velice málo.

a8n

Podle toho, co píšete za nesmysly, na tom nejste o moc líp. Dostudujte si, jaké základní rádiové spojení v daném úseku je.

David Brzeźniak

Zbožňují inteligenty co jebou do všech a mají luxusní jména. Třeba a8n apod. Leinad. To by byla první věc, kterou bych zde zavedl. Žádné přezdívky. Jinak TJŘ 309/ TTP tab.1a, jestli se pletu, tak sorry cype

Znajicící poměry

Jen pro informaci, toaleta vedle kuchyněk je v RJ zrušená a slouží jako sklad, takže pokud to bylo vedle kuchyňky tak to byl maximálně kuřák z posádky 😀

Tomáš

Souhlasím, jednou jsem si při velmi akutní potřebě odemknul čtyřhranem tu místnost kterou popisujete, a ten borec s cigem se málem p….

Jarda K.

Takže mají jídlo na hajzlíku? To je hezké.

Jiří Kocurek

Ve státě, kde parlament sídlí v bývalé konírně?

Manitou

13:15
Souprava stále stojí, zpoždění 220min. Projížděl jsem kolem.

antitronda

Oprava. Zamane

antitronda

Jak mohou pokračovat v jízdě s vozem po zahoření.Ohrožují bezpečnost provozu.Dojet sníženou rychlostí do nejbližší stanice a vůz odstavit a nechat pod kontrolou hasičů.Co když se proudícím vzduchem oheň znovu rozhoří.Nebo si soukromníci mohou dělat,co se jim žákyně?

navratp

Já tam čtu, že rozhodnou hasiči. Vy nepříteli soukromníků.

AAA

to je vagon, ne Tesla….

kakov

no pochybuju, že by jim to hasiči dovolili a pokud to udělaj bez jejich souhlasu a nastane další průser, maj (RJ) silnej problém…

Dalibor

nepochybujte, nechte to na nich.

Jiří Kocurek

Jednou takhle ve vagóně zahořela elektroinstalace. Vlakvedoucí vypla proud, lidi šli jinam a vagón dojel do Brna zamčený. Ovšem to byl národní a státní dopravce, takže na něj se nadávat nebdue.

Cyklista

no a ty hnusné, smradlavé brzdové špalky jim hoří pořád.

Roman Svačina

Tohle se nešetřilo jako vznik mimořádné události? Chápu to správně, že to po uhašení jelo dál?

55p

Jede dál spojen s 1008, který kvůli tomu navýšil zpoždění na skoro 2 hodiny.

Jiří 2

A paradoxně když si cestující na zledovatělém nástupišti zvrtne kotník (zima se blíží) a uvede, že se mu to stalo při vystupování, je to újma na zdraví v souvislosti s provozováním drážní dopravy (kdyby tím vlakem nejel, nevystupoval by a nestalo by se mu to) a tím to splňuje podmínky pro mimořádnou událost a tedy se to jako mimořádná událost šetří.

J.L.

Kdyby se místo „šetření“ občas „vyšetřovalo“, mohlo by se třeba na něco přijít.

Jenda-71

A to se nemusí čekat na DI?

Železničář z venkova

Žlutý Bůh a Spasitel železnice nemusí nic.

Jiří 2

Pro České dráhy, a.s., ČD Cargo, a.s., RegioJet, a.s. a další a další dopravce platí stejné předpisy a právní normy. Jen pro ČD ještě navíc zákon o ČD a SŽDC, ale ten se na to v tomto případě ani nevztahuje.

Tomáš

Je zajímavé jak máte vyvážený poměr plus/minus

Patrik Kuncl

Již ne. To já vychýlil misku vah na tu správnou stranu

Jiří 2

Není to mimořádná událost. A i kdyby byla, vyšetřující orgány SŽDC (SŽDC O18 – Odbor systému bezpečnosti) to oznámí pohotovosti Drážní inspekce a ta si sama určí, zda přijede nebo dá souhlas s odstraněním následků bez její přítomnosti.

Karel

Takže ta událost neohrozila ani nenarušila bezpečnou funkci staveb nebo zařízení?

Mašinka

Jinde jsem četl, že jim sčudla kuchyňka, která je za stěnou hajzlíku

technik

Tomu bych věřil víc, než teorii o nepozorném kuřákovi.

...

https://tn.nova.cz/clanek/v-regiojetu-se-objevil-ohen-cestujici-dusil-dym-na-misto-museli-hasici.html#pg_image_number
pravda je to na tv nova 😂 ale jsou to pravděpodobně fotky přímo odtud

Dalibor

Lidé cítili dým a špatně se jim dejchalo… Zasahující jednotky HZS nicméne upozornili , že jedou nostalgickou jízdu taženou parní lokomoticou… TO by teprv by „zpravodajský trhák“ !! 😀 😀 😀

dada

Ir snimac ohne a automaticky hasici system. Ono to pak ty kuraky prejde.

AAA

no to by si pak pomohli, furt řešit vyplavenej hajzl…

Dalibor

plynné hasivo…

Jiří Kocurek

To vymyslel již Adolf Eichmannn.

Dalibor

Cyklon B není úplně vhodný pro hašení… nechal bych jej původnímu účelu. Nicméně problém s kuřákem by to taky vyřešilo.

Adamgolias

Omyvatelne steny a odpad v podlaze

Kkarel

Kde je Zvole u Zábřehu?

Démon

Na mapě 🙂

Kkarel

Chyba mapy,nechtělo mi to najít.

Kubrt

Mezi Zábřehem a Lukavicema.

Džamel

Já si stejně říkám, proč je na záchodě tolik hořlavých prvků, stačil by jen papír a ostatní by v klidu mohlo být nehořlavé… Podlaha, obložení… Co si budeme povídat, je to WC a kuřárna a tak to bude vždy…

Y.K.

Ubrousky a toaleťák z plechu, nehořlavé a všichni si budou libovat.

Adamgolias

Být tam stabilní hasící zařízení s požárním hlásičem tak by byl kuřák zdaleka rozpoznatelný podle vlhkosti oblečení. Jsou s nima akorát problémy , všude bordel , smrdějí jak uzenky a ještě zapalují vlaky.

kakov

přesně tak!

Daniel Mach

Kuřárna to bude do doby, než tam někdo uhoří. Pak se to teprve bude řešit. Čím nahradíte toaletní papír, to netuším.

Anonym

Rukou.

MajsterN

Papir lze nahradit tremi muslemi.

Patrik Kuncl

Pravou nebo levou rukou?

Otmar

To budou vracet peníze i těm z těch ostatních 20 postižených vlaků které nabraly díky tomu zpoždění?

Leoš Konečný

A proc jako?

Sitgestravel

To uz bude na tom, kdo dostal chut na to cigo.

BND30

Jednou pro vždy : NEHOŘÍ ! 🙂

Jiří

Hořící hajzly 😂 Vsadím se, že za to může nějakej cestující, kterému nestačilo v Zábřeze vylézt, zapálit a rychle típnout 😂

G. Bahira

Já bych se i vsadil, že za to může elektrointalace. Sice je to už minimálně 5 let, ale tenkrát jsem přišel u RJ na toaletu a bylo otevřené zrcadlo, kde byl umístěn samohraj a jeho zapojení mi přišlo „velmi zajímavé“ a vlastně se divím, že ten záchod nezahořel dříve.

Sinep Anigav

Na několik % můžete mít pravdu, ale bývá málo časté aby porucha v elinstalaci způsobila dřív zahoření, než by byla vypnuta jako přetížení nebo zkrat (Mchm, právě kvůli tomu případu si kdysi nechal Boeing vyvinout ochranu ´AFDD´ která se teď pomalu zavádí
i do baráků, třeba když spíte v pokoji kde je přímotop atd. Ale Boeing měl tenkrát na mysli, když zahoří instalace třeba 12km nad oceánem v půli cesty) A pokud tohle způsobil kuřák, tak bude třeba zamykat i nehnojící záchody před delšími tunely.

Kubrt

Materiál do diskuze bezpečnost vs. PHS.