LOT 3a leaderboard

Pronajímatel jachet Zindulka expanduje do sousedních zemí

Ilustrační foto. Autor: ZindulkaIlustrační foto. Autor: Zindulka

Tuzemská společnost Zindulka, která se zaměřuje na zprostředkování pronájmu mořských jachet, zamířila za české hranice. Aktuálně rozšiřuje své služby na

Tuzemská společnost Zindulka, která se zaměřuje na zprostředkování pronájmu mořských jachet, zamířila za české hranice. Aktuálně rozšiřuje své služby na Slovensko, do Polska a do Německa. „Cílem společnosti, která má nyní v nabídce přes 15 tisíc lodí, je stát se z české jedničky a jedné z největších firem svého druhu v Evropě světovým lídrem,“ uvedla společnost v tiskovém prohlášení.

K tomu jí má dopomoci právě nová značka Zindulka, což je příjmení zakladatele společnosti jachtaře Jiřího Zindulky. Ten se pronajímaní jachet věnuje už od počátku 90. let, společnost ale až do letošního podzimu nesla jméno Yachtcharter. „ Jiří Zindulka je mezi jachtaři pojem a také z hlediska budování brandu má Zindulka větší potenciál než generické názvy typu Yachtcharter,“ uvedl mediální zástupce firmy Jan Hamrník.

Společnost svůj obchodní model přirovnává k hotelovému portálu Booking.com, loni zprostředkovala 1200 pronájmů lodí, letos počítá se dvěma tisícovkami. Expanzi nastartoval investor Tomáš Vondráček ze skupiny WMC, který do firmy vstoupil v roce 2014 a letos podle dokumentů v obchodním rejstříku získal šedesátiprocentní většinu. „Největší agentury mají kolem pěti tisíc pronájmů ročně. To pro nás určitě není nereálné,“ uvedl Vondráček.

Výši tržeb a hospodářský výsledek firma nezveřejnila, podle ní to v době výrazných investic „není klíčový aspekt“.

Tagy jachty lodě pronájem Vondráček Zindulka
2 komentáře