Přímé vlaky Vídeň – Berlín se vrací. Česko ale definitivně objedou, cestu zvládnou pod 8 hodin

ICE 4 při testovací jízdě. Foto: SiemensICE 4 při testovací jízdě. Foto: Siemens

Deutsche Bahn obnoví od prosince letošního roku přímé spojení Berlína a Vídně. Česku, kudy dříve vlak přes půl století jezdil,

Deutsche Bahn obnoví od prosince letošního roku přímé spojení Berlína a Vídně. Česku, kudy dříve vlak přes půl století jezdil, se ale vyhne. Rychlejší cesta bude totiž po delší trase přes Německo.

O novém plánu DB informoval německý list Thüringer Allgemeine. Deník cituje Roberta Ohlera z DB, podle kterého bude jezdit vlak z Berlína do Vídně jednou denně. Vlak pojede přes Erfurt a Norimberk. Podle Ohlera se přímým vlakem doba jízdy z Erfurtu (sídlo listu) do Vídně zkrátí o 25 minut na 5 hodin a 50 minut. Se započtením jízdní doby z Berlína do Erfurtu to bude znamenat celkovou jízdní dobu zhruba 7 hodin a 35 minut.

Přímé vlaky mezi Berlínem a Vídní jely naposledy v jízdním řádu v roce 2014, cesta tehdy přes Prahu trvala 9 hodin a 45 minut. Teď trvá cesta přes Prahu 9 hodin a 4 minuty, cesta přes Německo je už nyní kratší. Od poloviny roku by měla být jízdní doba kratší přes Prahu díky ukončení přepřahů lokomotiv v Drážďanech a modernizaci trazi z Berlína do Drážďan. Hned v prosinci ale bude opět rychlejší cesta přes Německo kvůli zavedení nového přímého spoje.

Cesta přes Erfurt a Norimberk je delší o zhruba 200 kilometrů, než trasa přes Česko. Přesto je od nového jízdního řádu rychlejší i s jedním či více přestupy jen po německých a rakouských kolejích.

Tagy Berlín - Vídeň DB Deutsche Bahn
20 komentářů