Letectví

Překvapení v Dubaji. De Havilland má na odepisovaný Dash 8-400 nové objednávky

airBaltic létá mezi Rigou a Prahou s Bombardierem Dash 8 Q400. Foto: airBaltic
airBaltic létá mezi Rigou a Prahou i s Bombardierem Dash 8 Q400. Foto: airBaltic

Společnost De Havilland Aircraft of Canad získala první velký kontrakt na letadla Dash 8-400 od chvíle, kdy převzala celý výrobní program od Bombardieru. S leasingovou společností Palma Holding podepsala smlouvu na dodávku dvaceti kusů turbovrtulových letadel.

Těsně na začátku současně kanadský výrobce oznámil kontrakt s nigerijskou společností Elin Group na dodávku tří letadel. S 23 letadly byl ještě včera  úspěšnější než Boeing, který zatím na probíhajícím aerosalonu v Dubaji oznámil objednávku 15 letadel. Boeing ale dnes novou objednávkou od Air Astana kanadského výrobce překonal.

Nový kontrakt oznámil DeHavilland v tiskové zprávě. Palma už dříve pronajala tato letadla například Ethiopian Airlines, RwandAir a Falcon Aviation. „Vidíme mnohem více příležitostí pro toto univerzální letadlo,“ řekl šéf Palmy Moulay Omar Alaoui said. Jména nových provozovatelů neuvedl. Současně firma podepsala memorandum o porozumění za účasti kanadské exportní banky o spolupráci při financování těchto letadel.

Bombardier prodal loni výrobu letadel Dash 8-400 společnosti Longview Capital. Ta letos v červnu založila společnost de Havilland Aircraft Co. of Canada, pod kterou produkce i obchod patří. I přes pesimistické předpovědi kvůli klesajícím prodejům se nakonec ukázalo, že letadlo na trhu místo stále má. Firma se chce zaměřit hlavně na trhy v Africe a Blízkém východě.

 

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
LWQ

Skoda, ze o Dasence neuvazuji CSA/TVS na sve kratke lety. Praha – Ostrava ci Praha – BRQ a moznosti je spousta. Pod 1000km je „skoda“ pouzit jet A/C.

Robert

A co třeba napsat, proč se ty objednávky dějí v Dubaji?

Raddie

Bacha, hned v první větě je drobná chybka: De Havilland Aircraft of Canad – chybí a v Kanadě 🙂

JK

Chtělo by to menší úpravu, situace se mění každou minutou.😃😉

https://m.facebook.com/AeronewsGlobal

Jiří

A pak že MAXy nikdo nechce 😊

Jan

Tak ono se najdou letecke spolecnosti nizsi kategorie, ktere uprednostni vidinu nizke akcni ceny a kratsi dodaci lhuty pred vsemi riziky, ktere nakup MAXu prinasi.

Gremli

On se teď nejspíš může vyplatit i spekulativní nákup MAXů = teď levně nakoupím, abych měl místa ve frontě jistá…a až to bude spolehlivé letadlo, tak tuto objednávku přeprodám někomu, kdo teď s MAXy nechce riskovat, ale až budou znovu ve vzduch, bude je chtít…

Gajda

A nebo by to mohly být společnosti, co třeba vidí i to, že u A320 neo se zatím žadnej zásadní problém neobjevil, ale nikde není zaručeno že neobjeví

Partneři


Czechtoll

pst
podcast