Pražská základna Eurowings slaví první výročí, letiště jedná s dopravcem o rozšíření

Eurowings slaví první výročí své základny v Praze Foto: Letiště PrahaEurowings slaví první výročí své základny v Praze Foto: Letiště Praha

K nejpopulárnějším destinacím z pražské základny patřil v létě Düsseldorf s Mallorcou.

Německá letecká společnost Eurowings slaví první rok své základny na pražském letišti, během kterého přepravila bezmála půl milionu cestujících. V rámci letního letového řádu létala společnost do 19 pravidelných destinací, v současném zimním letovém řádu pak Eurowings operují spojení do 12 destinací.

Dopravce má na své základně v Praze tři stroje, dva Airbusy A320, jeden A319. Ve hře je podle ředitele pražského letiště Jiřího Pose bázování dalších letounů, letiště o tom s Eurowings jedná. Pos informaci uvedl v nedávno publikovaném podcastu Cesty Zdopravy.cz.

„Eurowings v létě posílily oblíbené dovolenkové destinace, jako je Malaga, Mallorca či Faro. V současném zimním letovém řádu zahájily hned čtyři nové linky, a to na Madeiru, do Hurghady, Marsy Alam a Osla. Po prvním roce je patrné, že se jedná o úspěšnou spolupráci, kterou budeme rozvíjet i do budoucna,“ říká Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha. (Letenky do Egypta nejdou aktuálně v rezervačním systému koupit, pozn. redakce)

Během letního letového řádu se řadil mezi destinaci s největším počtem cestujících Düsseldorf, destinací s nejvyšší obsazeností byla Mallorca. V rámci současného zimního řádu létají Eurowings do Barcelony, Birminghamu, Düsseldorfu, Hurghady, Marsy Alam, Kodaně, Larnaky, Madeiry, Malagy, Osla, Říma a Stockholmu.

Od druhé půlky března spolupracují Eurowings se Smartwings. Obě letecké společnosti uzavřely dohodu o codesharingu – spolupráci při nabídce letů zákazníkům. Dohoda se týká většiny destinací, které Eurowings obsluhují z Prahy přímými lety. Smartwings pak nabízejí vybraná přímá spojení Eurowings z Prahy pod svými čísly letů.

Tagy Eurowings letiště praha prg
17 komentářů