LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Plynulejší napojení na D35. ŘSD začíná soutěžit stavitele přeložky u Holic

Stavba D35 Opatovice - Časy. Foto: ŘSDStavba D35 Opatovice - Časy. Foto: ŘSD

Část stávající silnice zmizí a projde rekultivací.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo vybírat firmu, která postaví 3,44 kilometru dlouhou přeložku silnice I/36 z Časů do Holic. Důvodem celé stavby je napojení od nového úseku dálnice D35 na silnici I/35.

Zahájení soutěže oznámil na twitteru generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Stavba by měla začít příští rok na jaře a hotovo by mělo být v roce 2023. Jde o jednu z řadu staveb silnic I. a II. třídy, které v Pardubickém kraji vznikají kvůli nové dálnic. Většinu má na starost kraj, tuto ŘSD.

Přeložka začíná v prostoru jihovýchodně od obce Časy, kde se napojuje na konec přeložky silnice I/36 zahrnuté do již budované stavby D35 Opatovice – Časy. Končí na západním okraji obchvatu Holic. Na trase jsou dva mosty: jeden přes biokoridor, druhý přes silnici III/3051. Část stávající komunikace I/36 v začátku úseku až po odbočku do Horních Ředic bude po dokončení stavby zrekultivována.

Odhadovaná cena zakázky je 232,6 milionu korun. ŘSD otevře úsek D35 z Opatovic nad Labem do Časů v polovině prosince. Kompletně je stavba popsána v informačním letáku.

Mapa přeložky I/36 Časy - Holice

Mapa přeložky I/36 Časy –⁠ Holice

Tagy D35 I/36 I/36 Časy - Holice Ředitelství silnic a dálnic ŘSD seznam
24 komentářů