Doprava ve městě Infrastruktura Tramvaje

Oprava tramvajové trati mezi Mostem a Litvínovem má zelenou, čeká se na peníze

Tramvaj v Litvínově. Autor: User:Aktron – Fotografie je vlastním dílem, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1067363
Tramvaj v Litvínově. Autor: User:Aktron – Fotografie je vlastním dílem, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1067363

Drážní úřad povolil rekonstrukci šedesát let staré tramvajové trati mezi Mostem a Litvínovem. Pokud se letos podaří získat dotaci od Evropské unie, začne se jedenáctikilometrová dráha modernizovat v příštím roce. Informoval o tom Mostecký deník.

Podle Deníku půjde o jednu z největších veřejných investic v okrese od roku 1989. Náklady se odhadují na 550 milionů korun. Kompletní provoz na celém modernizovaném úseku, kde se očekává zrychlení cestování a zvýšení komfortu, má začít v roce 2022.

Projekt řeší úsek mezi zastávkami Chomutovská v Mostě a Obchodní dům v Litvínově. Příští rok se má udělat úsek Záluží – Litvínov a v roce 2021 úsek Záluží – Most. „Plánujeme výluky. Přepravu cestujících zajistí autobusy,“ sdělil Deníku ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Daniel Dunovský.

Podnik počítá s modernizací kolejí, trolejí, inženýrských sítí nebo přejezdů. Proměnou projdou i zastávky. Trať je mimo jiné důležitá pro tisíce zaměstnanců chemičky v Záluží. Vykazuje přitom řadu vad, kolejnice jsou opotřebené, troleje na hraně životnosti nebo nástupiště v havarijním stavu. Trať je také příliš hlučná.

Dopravní podnik přitom nemá na tak rozsáhlou stavbu peníze, proto požádal o podporu 468 milionů korun z evropského Operačního programu Doprava. Pokud ji nedostane, bude muset stavbu odložit.

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jan

Tak snad to za 10 let nebudou chtít zrušit 🙂 Ale zajimavé, že se jim povedlo získat peníze na modernizaci.

Standa

Jo ,to co komunisti postavili nejsou demokraté ve zlodějském kapitalismu schopni ani opravit bez kňučení o dotace z Německa
( Tak zase je fakt, že si Německo investuje do svého, Brüx byl vždycky Sudety, to až po válce se tam natáhl českej xindl z vnitrozemí , zlatokopové, cigáni a podobná verbež… Ten kraj to nevratně poznamenalo, bohužel….)

Petr

Ach jo… Spletl jste si forum,tady nejsou novinky alias misto pro setkavani rudych zoufalcu 😉

Standa

Co je na faktu, že nejsme schopni ani opravit za svoje jednu blbou tramvajovou trať a na všechno skemrame dotace rudého?
Faktem je, že dneska by se ta trať nepostavila, takže by vlastně nebylo co opravovat

Běžný Občan

Pro méně chapave ještě jednou. Tady nejsou Novinky takže s těmito nesmysly o rudých které jsou totálně mimo téma běžte do pryč.

Petr

Třeba přispěje i nová organizace Snědá tíseň.Nové okna,kroužky pro děti a tramvaj,aby mohl celý Litvínov jezdit na karboše do Severky 😀

PetrB

Mohlo by se doplnit, ze pristi rok se ma vymenit soucasny odbavovaci system v MHD Most – Litvinov, dojde tak k uplne integraci do MHD Most – Litvinov do DUK a mozno bude platit i bankovni kartou

Qvido13

Dycky Most!!! 😀

AAA

Ženská je jako tramvaj z Mostu do Litvínova 🙂

Prachy

Háže s tebou ze strany na stranu a dostane tě do ještě větší p.dele 😀

klkl

Zůstane tam šikmá řetězovka?