LOT 3a leaderboard

Oprava Fantovy budovy na hlavním nádraží je blíže. SŽDC vybralo projektanta

Praha hl.n., Fantova budova před rekonstrukcí. Foto: České dráhyPraha hl.n., Fantova budova před rekonstrukcí. Foto: České dráhy

Sdružení firem H-Pro a Projektový ateliér pro architekturu a pozemní stavby vyhrál zakázku na zhotovení projektové dokumentace na opravdu vnější

Sdružení firem H-Pro a Projektový ateliér pro architekturu a pozemní stavby vyhrál zakázku na zhotovení projektové dokumentace na opravdu vnější části historické Fantovy budovy pražského hlavního nádraží. Tu měla původně opravit společnost Grandi Stazioni, ale svůj smluvní slib nesplnila a kvůli tomu na nádraží skončila.

Obě firmy nabídly v soutěži výrazně nejnižší cenu. Podle informací na profilu zadavatele za dokumentaci požadují 3,6 milionů korun.  Druhá v pořadí bylo sdružení VPÚ Deco a Metrostavu s cenou 4,6 milionu korun. Nejdražší nabídku podalo sdružení firem Masák a Partner a Němec Polák s cenou 8,6 milionu korun.

Projekt zatím řeší jen opravu exteriéru, SŽDC musí vypsat ještě soutěž na firmu, která ji pak provede. O tom, jak se budova využije dál, není ještě rozhodnuto. Náměstek generálního ředitele SŽDC pro majetek Tomáš Drmola už dříve uvedl, že není reálné křísit plány na využití například na hotel. SŽDC spíše přemýšlí o tom, že by prostory využila jako kanceláře pro své zaměstnance a sestěhovala je na jedno místo z mnoha budov, které má po Praze pronajatých.

Tagy fantova budova hlavní nádraží SŽDC
Žádné komentáře