Obrazem: Do Pražské autobusové dopravy zamířily nové autobusy MAN Lion’s City

Autobus MAN Lion’s City. Foto: RopidAutobus MAN Lion’s City. Foto: Ropid

Nové autobusy jezdí hlavně na východě Prahy a okolí, všechny mají nové barevné schéma PID.

Častěji než v minulosti budou v systému Pražské integrované dopravy k vidění autobusy značky MAN. Do provozu je v posledních dnech zařazují tři různí dopravci: ČSAD Polkost, Stenbus a Arriva City.

Všechny autobusy Lion’s City mají jedno společné. Podobně jako u jiných dodávek nových autobusů za poslední rok jsou vozidla již v nových barvách Pražské integrované dopravy. Odpovídají i novým standardům PID: jsou klimatizované a mají moderní informační audiovizuální systém či odbavovací systém umožňující platbu kartou.

Stenbus pořídil čtyři nové autobusy Lion’s City 12C. ČSAD Polkost pořídil kloubovou verzi 18C. Tu nasazuje na linku 706 z Horních Krut přes Zásmuky a Kolín do Žiželic. Vzhledem k charakteru linky jsou autobusy vybaveny tříbodovými bezpečnostními pásy. Stenbus pořídil autobusy MAN NL 330 Lion’s City 12C pro linky na východě Prahy. Stejné autobusy zakoupila také Arriva City, která pořídila čtyři kusy s mild-hybridním modulem. Začaly jezdit na linkách 220 a 223 z Horních Počernic na Černý Most. Arriva pořídila ještě tři vozy MAN NL 323 Lion’s City L o délce 14,7 m. Nasazuje je na linky ve východní části Prahy.

Autobus MAN Lion’s City. Foto: RopidAutobus MAN Lion’s City. Foto: RopidAutobus MAN Lion’s City. Foto: RopidAutobus MAN Lion’s City. Foto: RopidAutobus MAN Lion’s City. Foto: RopidAutobus MAN Lion’s City. Foto: RopidAutobus MAN Lion’s City. Foto: RopidAutobus MAN Lion’s City. Foto: RopidAutobus MAN Lion’s City. Foto: Ropid

 

Tagy Arriva City ČSAD Polkost MAN MAN Lion’s City PID Pražská integrovaná doprava Stenbus
86 komentářů