Nový život pro rozpadající se tramvaj T2. Opravu plánuje mostecký dopravní podnik

Přeprava tramvaje T2R do Mostu. Foto: DP MostPřeprava tramvaje T2R do Mostu. Foto: DP Most

Renovace zabere několik let.

Další tramvaj typu T2 má naději na záchranu. Po téměř šestnácti letech chátrání došlo k přesunu tramvaje T2 z Ústí nad Labem z bývalé předlické vozovny do Mostu. Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova plánuje tramvaj z roku 1960 opravit do pojízdného stavu.

Plán na opravu potvrdil mostecký dopravní podnik v tiskové zprávě a na sociálních sítích. „Za symbolickou 1 korunu rozšiřujeme vozový park o tento krásný kousek. Po rekonstrukci bude sloužit v provozu při mimořádných akcích a dnech otevřených dveří. Máme velkou radost,“ uvedl dopravní podnik.

Tramvaj s metrovým rozchodem prošla provozem ve třech městech: Ústím nad Labem, Ostravou a Libercem, odkud se v roce 2007 dostala zpět do Ústí nad Labem. Tramvaj má nátěr libereckého dopravního podniku. Dnes došlo k přepravě na podvalníku do Mostu.

„Tramvaj je v podobě, v jaké jezdila po modernizaci v dopravním podniku v Liberci, ale my ji chceme dát do historické podoby, to znamená s jedním čelním světlem a s historickým interiérem,“ přibližuje dopravně technický náměstek Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Vladimír Šefr.

Na vrácení tramvaje do života budou pracovat zaměstnanci mosteckého dopravního podniku. Rozsáhlá renovace zabere zřejmě několik let.

Naposledy došlo k renovaci tramvaje T2 v roce 2020. Šlo o vůz, který jezdil původně v Liberci, nyní ho má Dopravní podnik hl. m. Prahy.

Přeprava tramvaje T2R do Mostu. Foto: DP MostPřeprava tramvaje T2R do Mostu. Foto: DP MostPřeprava tramvaje T2R do Mostu. Foto: DP MostPřeprava tramvaje T2R do Mostu. Foto: DP Most
Tagy Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova Dopravní podnik města Ústí nad Labem DPMÚL T2 tramvaj Tatra T2R
7 komentářů