egoe-plus
Dopravci Železnice

Novinky u ZSSK. Ostraha vlaků, Phở Bo na palubě i kompletně nový web

Nové menu v jídelních vozech ZSSK obsahuje i například vietnamskou polévku Phở Bo. Foto: ZSSK
Nové menu v jídelních vozech ZSSK obsahuje i například vietnamskou polévku Phở Bo. Foto: ZSSK

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) představila tento týden několik novinek, které mají zpříjemnit cestování vlakem. Na první pohled je největší změnou po mnoha letech modernizovaný web, pro jehož náběh si ale dopravce vybral nepříliš pochopitelný čas: pátek večer, kdy je jedna z přepravních špiček.

Nový web podle ZSSK odstartoval integraci s dalšími systémy, které bude slovenský národní dopravce na stránkách rozvíjet. Za nové stránky zaplatila ZSSK 82 tisíc eur. Podle ZSSK přináší jednodušší orientaci a má lepší vyhledávání.

Podle analýzy ZSSK jsou nejčastějšími návštěvníky stránek že ve věku 25-35 let, přes 60 % návštěvníků chodí přes mobil. Stránky jsou přizpůsobeny i pro slabozraké a nevidomé. Na stránkách nechybí ani aktuální informace o poloze a zpoždění vlaku, do budoucna chce ZSSK nabídnout možnost automatického vygenerování potvrzení o zpoždění vlaku. Jedním z hlavních cílů bylo, aby se cestující ke všem potřebným informacím dostal jen na tři kliknutí.

ZSSK tento týden představila i nové menu v jídelních vozech, které provozuje Wagon Slovakia Košice (WGS). Nabídka nového menu je zatím jen v jednom voze, po zkušebním provozu ho chce firma rozšířit i do jiných vozů. Kromě například čerstvé snídaně je v menu nově například vietnamská polévka Phở Bo nebo hovězí teryiaki.

Rozhodli jsme se do jídelních vozů přinést novinky inspirované světovou gastronomií. Standard stavovacích služeb ve vlacích tak chceme posunout na vyšší úroveň,“ řekla Alžbeta Gajdošová Keruľová, mluvčí WGS.

Inovované menu a nové služby jsou ve vlacích IC 44/45, který odjíždí z Košic v 07:11 a  jede do Vídně. Odtud jede zpět ve 14:42.

Novinkou ve službách ZSSK je i přítomnost ochranky u nočních spojů. ZSSK si najaly doprovod soukromé bezpečnostní služby na čtyři měsíce na vlacích Zemplín a Poľana. Po čtyřech měsících chce dopravce vyhodnotit, zda bude spolupráce s bezpečnostní agenturou pokračovat.

17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří 2

82 tisíc eur, v přepočtu nějakých 2,2 milionu Kč. To je celkem slušná cena, srovnám-li to třeba s novým webem SŽDC. Tam 2,2 milionu stál jenom vyhledávač spojení, který se ne nepodobá jinému vyhledávači. A po dvou milionech jsou i další součásti webu… Zřejmě ZSSK není jedno, za co utrácí své prostředky, nebo spíše umí dobře soutěžit a nepodporuje obvykle předražené dvorní dodavatele.

Radek Janata

Když nevíte, co bylo předmětem práce, tak to nelze hodnotit. SŽDC tam žádný vyhledávač neměla, takže pokud ho tam nyní má, tako prostě někde museli koupit.

ZSSK tam už vyhledávač měla, takže v tomto nic nového. Já na tom webu vidím pouze redesign UI. Hlavní boty, jako například nemožnost koupit online jízdenku ani do té blbé Budapešti, tam zůstaly.

Jirka

Smim vedet, jak dlouho trvalo autorovi clanku najit kod pro „ở“?:) Pac vsechna cest, sam bych to tezce hledal.:)

Radek Janata

V době Unicode projde všechno, pokud to tvůrce softwaru schválně nezablokuje.

Zkouším chipmunka: 🐿️🐿️🐿️🐿️🐿️🐿️
Nebo mašinku: 🚂 🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃

D.S.

Mě zaujaly v menu také craftová piva.

Nekdo

Ty jsou uz delsi dobu. Vzdy si jedno dam a postupne jsem prozkousel celou nabidku 😉

Samo

To zial nie su ziadne craft piva, ale patoky ktore produkuje sesterska firma WGSky. Su pomerne nechutne a v ponuke su uz dlhsie. Pri tom kolko skveleho piva sa na Slovensku produkuje by sa naozaj patrila lepsia ponuka, ale treba tlacit vlastnu produkciu…

D.S.

Tak to je škoda, třeba Express IPA u JLV (pivovar Chroust) je výborná.

Juraj

Viem, že je to subjektívne, ale Výhybku som si minule dal a bolo to príjemné.

Tomáš

Zdá se, že nebudete opravdu pivař. Nedá se to pít.

Jiří Kaňa

Nakouknul jsem do toho nového menu, zaujalo mě, že to údajné “Pho Bo” je s kuřecím masem 😀 Hovězí guláš snad hovězí bude…

AAA

is it from beef? yes, of horse…

Limokola

Třeba je to hovězí obsaženo mezi alergeny 😉 Ale také mohli nabízet východňárské Pho Cem nebo nějakému Indovi podstrčit hovězí Pho Ga 😀

Y.K.

Tak jsem nakoukl také a v tom případě to bude velmi, ale velmi volná varianta na asijskou kuchyni. 🙂
Správně! Protože hovězí polévka je Phở bò! 🙂 Kuřecí je Phở gà, to musí vědět každý, kdo někdy strčil nos do Vietnamské restaurace nebo bistra. 🙂

AAA

tak já tam ani těch nudlí moc nevidím, takže ano, pokud rovnou nebude „z pytlíku“

Nekdo

Inu skvele zpravy. Po Novem roce vyzkousim…