Na Slovensko míři railjety, mají spojit Bratislavu a Curych

Railjet na cestě z Vídně do Curychu projíždí Salcburkem. Foto: ÖBBRailjet na cestě z Vídně do Curychu projíždí Salcburkem. Foto: ÖBB

Mapu dálkových železničních evropských spojů rozšíří pravděpodobně od prosince zcela nové spojení. Přímý vlak spojí poprvé v historii Bratislavu a

Mapu dálkových železničních evropských spojů rozšíří pravděpodobně od prosince zcela nové spojení. Přímý vlak spojí poprvé v historii Bratislavu a švýcarský Curych. Plány na nové spojení, které se objevilo v návrhu jízdního řádu na Slovensku, potvrdil slovenský dopravce ZSSK.

Nové spojení má vyjíždět v 6.10 z Bratislavy, opačným směrem přijíždí ve 21.51. Vlak pojede do Rakouska přes Petržalku a Kittsee, v Curychu by měl být vlak kolem třetí hodiny odpoledne. Dosud je takové spojení možné s přestupem ve Vídni.

„Můžeme potvrdil, že s partnerskými organizacem ÖBB a SBB připravuje spuštění přímého spojení z Bratislavy hlavnej stanice do Curychu. Vlak bude veden jednotkou railjet, která je nyní v procesu schvalování pro tratě ŽSR,“ řekl mluvčí ZSSK Tomáš Kováč. Dopravce věří, že nový spoj rozjede už s novým jízdním řádem.

ÖBB už s railjety provozují linku z Budapešti do Curychu přes Víden, prodloužení jednoho páru vlaků do Bratislavy je tak logickým pokračováním expanze rakouského dopravce.

Tagy Bratislava - Curych ÖBB railjet SBB ZSSK
22 komentářů