Na lety přes Atlantik se vrací Boeing 737 MAX. WestJet ho nasadí mezi Kanadu a Irsko

Boeing 737 MAX 8 společnosti WestJet. Foto: Collin Brown Photography / Flickr.comBoeing 737 MAX 8 společnosti WestJet. Foto: Collin Brown Photography / Flickr.com

Kanadský dopravce otevře s úzkotrupým letounem linky z Toronta a Halifaxu do Dublinu.

Po více než dvouleté pauze se vrací na pravidelné lety přes Atlantik Boeing 737 MAX. Od příštího roku je nasadí na trasy mezi Kanadou a Irskem kanadská společnost WestJet.

Po již dříve oznámených linkách z Halifaxu do Dublinu přidá od 15. května dopravce i spojení z Toronta, nejprve čtyřikrát týdně, později denně. WestJet a Norwegian Air Shuttle byly jedinými dopravci, kteří s Boeingem 737 MAX přes Atlantik létaly. Linky ukončilo nejprve globální uzemnění letadel 737 MAX a následně pandemie koronaviru.

WestJet věří, že menší úzkotrupé letadlo může být ideálním pro postupné obnovení dálkových letů na této trase, i kvůli jeho menší kapacitě. Přes Atlantik aktuálně s úzkotrupými Airbusy A321LR létají například TAP Air Portugal, Aer Lingus nebo Air Transat.

„S tím, jak roste poptávka, tak chceme obnovit i naši síť dálkových letů. Nové linky posílí spojení mezi Irskem a Kanadou,“ řekl John Weatherill, obchodní ředitel WestJet. U další linky z Kanady – z Calgary – nasadí dopravce Boeing 787 Dreamliner.

WestJet má aktuálně ve flotile celkem 14 Boeingů 737 MAX, nasazuje je hlavně na letu přes Kanadu a také do Karibiku. Létají v konfiguraci pro 174 cestujících, z toho 12 v „Premium Class“.

Tagy Boeing 737 MAX transatlantické lety westjet
2 komentáře