Milion za kus. Z Brna vyrazily první použité trolejbusy do Ústí nad Labem

Přeprava prvních trolejbusů Škoda 25Tr z Brna do Ústí nad Labem. Foto: DPMBPřeprava prvních trolejbusů Škoda 25Tr z Brna do Ústí nad Labem. Foto: DPMB

V Ústí nad Labem nahradí trolejbusy z Brna starší vozidla 15Tr.

Dopravní podnik města Ústí nad Labem (DPmÚL) si včera odvezl první dva z devíti zakoupených trolejbusů Škoda 25Tr od Dopravního podniku města Brna (DPMB). V krajském městě má nákup až 14 let starých vozidel řešit nedostatek vhodných trolejbusů způsobený špatně vypsanou soutěží na nákup nových.

Podle smlouvy má ústecký dopravní podnik trolejbusy odvézt z Brna do 15 dnů od uzavření kontraktu. DPmÚL se stal vítězem nabídkového řízení na jejich odkup od DPMB. Za jedno vozidlo zaplatí milion korun, celkem tedy devět milionů korun. Jde o vozidla vyrobená v letech 2007–2009 s karosérií Citelis.

V Ústí jde o dobře známá vozidla, šest jich ve městě již jezdí. Navíc vzhledem k velmi podobnému barevnému schématu nemusí proběhnout ani přelakování. „Vozidla jsou v dobrém technickém stavu, kloubová, plně nízkopodlažní. Nakoupené trolejbusy v provozu nahradí zastaralá vozidla Škoda 15Tr,“ uvedl Jakub Kolář, provozně-technický náměstek výkonné ředitelky společnosti. Trolejbusy 15Tr jsou ještě z 90. let, DPmÚL jich má celkem 24.

Dopravce se rozhodl nakoupit ojetá vozidla i kvůli překlenutí období do dodávky až 33 parciálních kloubových trolejbusů. Kvůli chybám v zadávací dokumentaci soutěž zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Ke zrušení došlo už v srpnu, od té doby dopravní podnik soutěž znovu nevypsal. ,,I přes stáří vozidel dojde tímto nákupem k významnému kvalitativnímu posunu městské hromadné dopravy, zejména v oblasti zajištění bezbariérových spojů a zvýšení komfortu pro cestující,“ uvedla Simona Mohacsi, výkonná ředitelka společnosti.

Tagy Dopravní podnik města Brna Dopravní podnik města Ústí nad Labem DPMB DPMÚL Škoda 25Tr
23 komentářů