LOT 3a leaderboard

Lowcosty mění cestování přes Atlantik. Delta začala vybírat poplatek za zavazadlo

Airbus A350 společnosti Delta Air Lines. Foto: Delta Air LinesAirbus A350 společnosti Delta Air Lines. Foto: Delta Air Lines

Letecká společnost Delta Air Lines je první z „klasických“ leteckých společností, která začne cestujícím na transatlantických letech účtovat poplatek za

Letecká společnost Delta Air Lines je první z „klasických“ leteckých společností, která začne cestujícím na transatlantických letech účtovat poplatek za odbavené zavazadlo.

Pro všechny nové rezervace mezi Evropou a USA na lety po 10. dubnu začíná nově vybírat 60 dolarů za první odbavené zavazadlo a 100 dolarů za druhé. Americký dopravce tak kopíruje politiku nízkonákladových společností, které se na lety přes Atlantik vrhly v poslední době.

Poplatek se týká nejnižšího tarifu, tzv. Basic economy. Firma jeho zavedení oznámila na webových stránkách.

Největší dopravci na transatlantických trasách čelí v posledních dvou letech velkému náporu nových nízkonákladových hráčů, pro které je tarifní politika nejlevnější letenky bez odbaveného zavazadla běžná. Ve vyhledávačích letenek tak mohou tradiční dopravci ztrácet, i když se započtením ceny za zavazadlo u lowcostů jsou často levnější. Větší konkurence ale přinesla výrazný pokles cen i se započítáním poplatků za zavazadla.

Nízkonákladoví dopravci přitom chystají další expanzi, zejména islandský WOW Air a Norwegian. Do segmentu vstoupila letos i skupina IAG, pod kterou patří British Airways či Iberia. Začaly létat s nízkonákladovou značkou Level, která oznámila další expanzi.

Stejně jako nástup nízkonákladových společností výrazně ovlivnil byznys a nabídku klasických aerolinek u kratších letů a postupně vedl ke sblížení jejich produktů, dá se očekávat, že krok Delty budou brzy následovat i další velcí hráči u transatlantických linek.

Tagy Delta Air Lines zavazadla
2 komentáře