Letiště Praha po dvou vlnách propouštění letos hodlá nabrat 200 nových zaměstnanců

Bezpečnostní kontrola na letišti. Pramen: Letiště PrahaBezpečnostní kontrola na letišti. Pramen: Letiště Praha

Nejvíce letiště potřebuje pracovníky bezpečnostní kontroly, odbavení cestujících a nakládky a vykládky letadel.

Letiště Praha letos plánuje po dvouletém covidovém útlumu a propouštění rozšířit řady svých zaměstnanců. Hodlá přijmout až 200 zaměstnanců a další desítky pracovníků na dlouhodobé brigády. Důvodem je růst počtu cestujících. Zatímco loni branami letiště prošlo 4,4 milionu cestujících, odhad pro letošek se zvýšil už na 9,6 milionu.

Nejvíce letiště aktuálně potřebuje pracovníky bezpečnostní kontroly, odbavení cestujících a nakládky a vykládky letadel. Volné pozice jsou například i u řidičů autobusů, hasičů, ostrahy letiště či obsluhy salonků.

Nabírání zaměstnanců přichází po kritických letech 2020 a 2021, kdy Letiště Praha (včetně dceřiných společností) ve dvou vlnách propustilo na 600 zaměstnanců z administrativy i provozu. Letiště Praha má nyní zhruba 3300 zaměstnanců.

„S novými očekávanými linkami a s vyšší frekvencí letů je nutné zajistit dostatek pracovníků, aby odbavení probíhalo komfortně a aby byly splněny smluvní požadavky dopravců,“ uvedla personální ředitelka letiště Dana Lörincová.

Tagy letiště praha nábor zaměstnanců
38 komentářů