Lávku přes D10 u Mnichova Hradiště postaví Brex, město má smlouvu

Vizualizace lávky přes D10. Foto: www.mnhradiste.czVizualizace lávky přes D10. Foto: www.mnhradiste.cz

Lávka vznikne v historické stopě Husovy aleje.

Mnichovo Hradiště může začít se stavbou nové lávky pro pěší a cyklisty přes D10. Po loni získaném povolení a dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury má za sebou město poslední krok: smlouvu se zhotovitelem.

Soutěž na stavbu vyhrála liberecká společnost Brex, vyplývá z registru smluv. Vysoutěžená cena je 29,6 milionu korun. Stavba má být hotová do podzimu.

Nová lávka propojí město s kopcem Horka a místními částmi za dálnicí, například Dobrou Vodou a Lhoticemi. Město má již na stavbu jistou dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury, která má pokrýt 85 % nákladů.

„Lávka vytvoří bezpečné spojení s Dobrou Vodou a Lhoticemi, ale také s Bosní či Kněžmostem. Určena bude zejména pěším a cyklistům, kteří se v tuto chvíli do Mnichova Hradiště dostávají po rušných komunikacích. Lávka jim usnadní cesty do zaměstnání, do školy či za službami,“ uvedl starosta města Martin Weiss.

Lávku navrhl ateliér architekta Josefa Pleskota. Nová lávka vznikne v historické stopě Husovy aleje, která je dodnes zachována, ale přerušena dálnicí.

Tagy D10 Mnichovo Hradiště
2 komentáře