Letecké společnosti Letectví

Joon začal nabízet rodinou čtyřsedačku v letadlech jako gauč

Nová třída Cosy Joon na palubách Airbusu A340 společnosti Joon. Foto: Joon
Nová třída Cosy Joon na palubách Airbusu A340 společnosti Joon. Foto: Joon

Letecká společnost Joon, která patří do skupiny Air France, začala nově prodávat několik řad čtyřsedaček uprostřed letadla Airbus A340 jako společné sezení i ležení pro rodiny s malými dětmi. Spojení čtyř míst má umožnit, aby se děti mohly u dlouhých letů vyspat a rodiče měli větší klid. 

Pod názvem Cosy Joon začala aerolinka nabízet ve čtyřech řadách možnost spojit místa do jednoho prostoru. Místo pro nohy může palubní personál zaplnit podpěrkou hlavy, vznikne tak větší prostor na hraní si nebo i spaní v leže. Délka lůžka je tak 105 x 76 cm. Kromě dodatečné matrace dodá posádka ještě další bezpečnostní pás. Celkem je v letadle 16 takových míst. 

Podobný model chystá v letadlech A380 také japonská společnost ANA.

Nabídku má Joon zatím jen v letadlech A340 na dálkových letech. Není ale zadarmo: za každé místo a jednu cestu zaplatí cestující 20 euro. Bez poplatku na něj dosáhnou majitelé věrnostních karet Flying Blue od stříbrného statusu. Místa ale musí být volná. 

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kartan

Tahle diskuze je krásným příkladem toho, jak se při neznalosti základních pravidel pravopisu (shoda podmětu s přísudkem, tečky a čárky, velká písmena) ztrácí srozumitelnost textu.

A ano, A340 je širokotrupý a docela veliký, ale v porovnání se vzdušnou masou je to stále drobek. Takže i s ním turbulence mávají.

JFK

Něco podobného už nějaký ten čas provozují i Air New Zealand jako SkyCouch…

petr.r

Nevím jestli širokotrupé netrpí turbulencí, ale naše letušky by je asi zvedli a připoutali.

Jen tak

Coze? Zkustte jeste jednou… a seozumitelne.

petr.r

letěl jste někdy letadlem co mělo turbulence, vlastně letěl jste někdy letadlem kde se rozsvěcuje nápis, že se máte připoutat? jo a ještě kdyby náhodou…na obrázku je širokotrupé- dvě uličky mezi sedadly….. ještě máte dotaz?

J.L.

Mám dotaz: Letuška je rodu mužského?
„naše letušky by je asi zvedlI a připoutalI“

petr.r

ty děcka profesore, ale nic jsi třeba učitelskéj a neumíš děckám vysvětlit, že na hlavu koleje se nešlape a ani neumíš s děckama obcházet vagony….tys viděl, že letuška někoho poutá, snad děcka se poutají a zvedají sedačky, než něco napíšeš, tak se ujisti kde je červená na semaforu.

Nicky

myslíte asi – letušky zvedly a připoutaly

J.L.

Jistě. Ve fontu používaném na tomto serveru vypadá velké „i“ jako malé „L“, ale pravopis by tu měl platit taky.

petr.r

NE, letušky ty děcka vyzvou a ty děcka se zvedají samy, přečtěte si co letušky mají za práci a nevím jak by na ty čudle dosáhly. Letěl jste někdy letadlem?

Vlaďka83

Předpokládám, že jste zkušený otec možná i děda, protože s takovou trpělivostí jsem sólistu ještě nepotkala.

Jen tak

Samozrejme ze letel.

A jak to souvisi s tematem?