LOT 3a leaderboard

Nejdelší vlak RegioJetu vyjel, veze i vozy Českých drah (foto a video v článku)

Lokomotiva Vectron, Praha Smíchov společné nádraží, foto: RegioJetLokomotiva Vectron, Praha Smíchov společné nádraží, foto: RegioJet

(Aktualizováno 15. 8. 2017 v 20:07) RegioJet v úterý večer vypraví z pražského Smíchova svůj nejdelší vlak v historii. Do rumunského

(Aktualizováno 15. 8. 2017 v 20:07) RegioJet v úterý večer vypraví z pražského Smíchova svůj nejdelší vlak v historii. Do rumunského Banátu veze přes tisíc návštěvníků z Česka na hudební festival.

Zpráva o vlaku se stala zatím bezkonkurenčně nejčtenějším textem nového serveru Zdopravy.cz. Na četné žádosti železničních fanoušků proto přinášíme i přesný jízdní řád na českém území a řazení soupravy.

Vlak pojede po trase Praha-Smíchov, Praha hl.n., Praha-Libeň, Pečky, Kolín, Pardubice, Česká Třebová, Brno, Břeclav, Lanžhot a dále na Bratislavu.

Cesta 15. 8. 2017 směr rumunská Oršava.

 

Stanice Příjezd Odjezd Poznámka
Praha-Smíchov 18:08
Praha hl.n. 18:15 18:17 bez nástupu cestujících
Pečky 18:48 18:53 bez nástupu cestujících
Adamov 20:56 21:10 bez nástupu cestujících
Brno dolní nádraží 21:26 21:31
Břeclav 22:13 22:15 bez nástupu cestujících
Bratislava hl.st. 23:10 23:12

Cesta 21. 8. 2017 směr Praha

 

Stanice Příjezd Odjezd Poznámka
Bratislava hl.st. 1:42 1:44
Kúty 2:25 bez zastavení
Lanžhot 2:33 3:25
Břeclav 3:30 3:32
Brno dolní nádraží 4:07 4:12
Česká Třebová 5:15 5:20
Choceň 5:38 5:39
Pardubice hl.n. 5:59 6:02
Nymburk hl.n. 6:45 6:47
Praha-Vysočany 7:29 7:30
Praha-Libeň 7:34 7:38
Praha-Vršovice 7:54 bez zastavení
Praha-Smíchov 8:10

Časy, prosím, berte jako orientační vzhledem k délce cesty a faktu, že se jedná o charterový vlak.

Co se soupravy týká, na vlaku bude směsice vozů od různých dopravců.

2x Bcmz, 5x B různých typů: 3×20-73, 2x 20-41, 3x Bc, 1x BR, 6x Bcee, 1x WRmz

RegioJet zařadí lehátkové vozy Bcmz, velkoprostorové vozy původně ze Švýcarska a rakouské jídelní vozy. Část soupravy tvoří vozy společnost KDS Kladno. Zajímavostí jsou lehátkové vozy řady Bcee, které poskytne ČD Cargo. Běžně jsou k vidění na soupravách přepravujících vojenskou techniku či jaderné palivo. Další vozy poskytnou i České dráhy.

Odjezd vlaku

 

RegioJet Ex10097 Prtaha - Oršava, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

RegioJet Ex10097 Prtaha – Oršava, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák