LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

JHMD mají zpět osvědčení o bezpečnosti, vlaky mohou jezdit. Na další papír čekají

JHMD Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářJHMD Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) získala dnes od Drážního úřadu osvědčení o bezpečnosti provozovatele dráhy a může začít opět provozovat

Společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) získala dnes od Drážního úřadu osvědčení o bezpečnosti provozovatele dráhy a může začít opět provozovat vlaky na svých dvou úzkokolejných tratích. Dnes musela kvůli tomu, že osvědčení ztratilo platnost, zastavit provoz a jezdit s náhradními autobusy.

„Na základě dnes doplněných dokumentů jsme dnes vydali osvědčení o bezpečnosti,“ potvrdil mluvčí Drážního úřadu Martin Novák.

Firma na svých webových stránkách oznámila, že první vlak vyjede z Jindřichova Hradce do Obrataně  v 11:20. Z provozních důvodů zůstane náhradní autobusová přeprava ještě na spoji č. 210, který vyjíždí z J.Hradce ve 12:44.  Omezení se dotklo 6 párů vlaků.

JHMD  musí do 16. října splnit další podmínky dalšího důležitého dokumentu, osvědčení o bezpečnosti pro dopravce.

Postup JHMD kritizovaly kraje, které financují provoz vlaků. Těm se nelíbí, že jim firma nedala vědět, že přestane jezdit. „Je to jednoznačné porušení smlouvy, budou to muset řešit právníci,“ řekl radní pro dopravu kraje Vysočina Jan Hiliš. Podle něj přerušení provozu zásadně postihne základní dopravní obslužnost kraje.

Tagy JHMD
Žádné komentáře