egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Indické aerolinky Vistara mají první dreamliner, plánují s ním lety do Evropy

Boieng 787-9 společnosti Vistara. Foto: Vistara
Boieng 787-9 společnosti Vistara. Foto: Vistara

Ambiciózní indická letecká společnost s bohatými vlastníky zařadila do flotily první Boeing 787-9 Dreamliner. Společný podnik indické skupiny Tata Sons a Singapore Airlines s nimi začíná létat nejprve na vnitrostátních linkách, během roku je ale chce nasadit i na linky z Indie do Evropy a do Austrálie.

První letadlo bude nasazeno na linku mezi Dillí a Bombají, na konci března po dodávce druhého stroje dreamlinery nasadí na mezinárodní linky, například do Dubaje či Bangkoku. Nové letadlo má ale firmě umožnit expanzi na podstatně delší trasy, například do Austrálie či Evropy. Vistara má objednáno zatím celkem šest dreamlinerů.

Firma oficiálně oznámila, že chce začít létat do Londýna, další destinace zatím tají. Aerolinky chtějí využít především špatné finanční kondice Air India i loni padlých Jet Airways. Z indických společností létá dálkové linky aktuálně jen Air India.

V byznys třídě je celkem 30 míst, firma využila stejné sedačky, jako má Singapore Airlines v letadlech 787-10 a části Airbusů A350 od společnosti Stelia Aerospace. Dalších 21 míst je ve třídě premium economy. V ekonomické třídě je celkem 248 míst. Celkem tak letadlo pojme 299 cestujících.

Vistara dosud létá dohromady se 40 letadly typu Airbus A320 a Boeing 737-800, jsou šestou největší indickou leteckou společností.

 

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Olin

„Z indických společností létá dálkové linky aktuálně jen Air India.“
O tom by se dalo polemizovat. Co třeba takové lety IndiGo z Dillí do Istanbulu?

Jirka B.

Ja bych rekl, ze v budoucnu budeme muset s nastupem A321XLR zacit uvazovat jinak …

RHood

Je linka PRG-DXB s B737-800 nebo PRG-RUH s A320 dálkovou linkou.?

Kolemjdoucí

Záleží na úhlu pohledu a uvažování. Pokud to letí Smartwings nebo ČSA, tak určitě ne. Jestliže se na té samé lince objeví A380 Emirates, tak ano, je to dálkovka a jedna z nejlepších na světě 😀

Peet

Zjistil jsi už, jako neskutečnou pitomost jsi napsal? Podobně jako když se na sluníčko bude dívat Jarda, tak to sluníčko není, ale když Franta, tak to sluníčko je….

Kolemjdoucí

Ne, nezjistil, ovšem někteří to mají takhle nastaveno 😀

mata

Ono je to spíše tak že s a380 bys letěl radši než s a321 ,ale na dálkových linkách se může objevit i úzkotrupé letadlo .

Kolemjdoucí

Ne, je mi jedno co letí. Mám vyzkoušenou jak A321 tak A380, ale dřepět v ekonomu víc jak dvě hodiny je prostě vopruz v každým letadle 😀

mata

Tak jak mi vysvětlíte že ta samá linka je s a380 dálková ,ale s ČSA nebo Smartwings to dálková linka není ?

Kolemjdoucí

Zkuste si přečíst co jsem napsal ještě jednou nebo dvakrát nebo třikrát a pokud vám ta ironie nedojde, nemá cenu vám to vysvětlovat 🙂

Jen tak

takze prg-dxb dalkovka je , nebo neni?

Jen tak

nebo new york-londyn s a319 … taky neni dalkovka? 🙂

Adrian

To rozhodně není, je to přece jen s A319 🙂

Adrian

A navíc je to courák, po cestě tam to staví v Shannonu 😀 😀

Peet

A co teprve legendární přískoky SW s B737-8 na Jamajku se dvěmi mezipřistáními. Bavíme se tu o sračkách, ale pořád lepší než diskuze v minulých dnech o koronaviru a co všechno by se mělo zavřít.
Nejnovější aktualizace. Naše hlava pomazaná, koblihář z nejvyšších ve stylu odvolávám co jsme odvolal, slubuji co jsme slíbil, prý nebude rušit hromadné akce, asi mu Prchal prozradil, že v metru a MHD všeobecně nebo v nákupních centrech se protočí násobně více lidí.

No co, „Aj múdry schýbi“ (Což byl i svého času název jednoho slovenského pořadu).

Partneři


Czechtoll

pst
podcast