LOT 3a leaderboard

flydubai začne létat s boeingem 737 MAX do Prahy ještě letos

První Boeing 737 MAX 8 po předání u výrobce. Foto: flydubaiPrvní Boeing 737 MAX 8 po předání u výrobce. Foto: flydubai

Letecká společnost flydubai bude první leteckou společností, která na Letišti Václava Havla bude pravidelně každý den létat s novým stroje

Letecká společnost flydubai bude první leteckou společností, která na Letišti Václava Havla bude pravidelně každý den létat s novým stroje Boeing 737 MAX.

Serveru Zdopravy.cz to potvrdil Pavel Řezba z českého prodejního zastoupení aerolinky. „Boeing 737 MAX přiletí poprvé do Prahy 23.12. 2017 a na lince do Dubaje by měl být nasazován denně,“ řekl Řezba. Výjimkou bude jen let 31. prosince letošního roku. Informaci jako první přinesl server Routes Online.

flydubai bude jedním z největších provozovatelů nového letadla, na nedávném aerosalonu v Dubaji oznámil nákup dalších 225 letadel ke stávající objednávce 76 strojů 737 MAX 8. Letadlo má deset mít v byznys třídě, které jsou plně rozložitelné. Ekonomická třída má 162 sedaček Recaro CL3710 s monitory pro palubní zábavní systém v každé sedačce. První letadlo převzal flydubai v srpnu letošního roku.

Byznys třída v nových letadlech Boeing 737 MAX 8 flydubai. Foto: flydubaiPlně rozložitelná sedačka byznys třídy. Foto: flydubaiEkonomická třída v novém Boeing 737 MAX 8. Foto: flydubaiInteriér v byznys třídě. Foto: flydubaiEkonomická třída. Foto: flydubaiPrvní Boeing 737 MAX 8 po předání u výrobce. Foto: flydubai

Dopravce působí v Praze od prosince 2014, létá jednou denně. Nedávno oznámil větší spolupráci s Emirates, vzájemně si sdílí kódy některých letů do destinací z Dubaje.

V Praze se se stejným letadlem objevil jako první Norwegian v září letošního roku, ale jen jako náhradní stroj. Od ledna nasadí na své první linky stejné letadlo Travel Service, který má objednáno přes 30 těchto letadel.

737 MAX je vylepšenou verzí stávajícího Boeingu 737 s nižší spotřebou a náklady na sedačku i větším komfortem pro cestující. Boeing už má na letadlo téměř čtyři tisíce objednávek.

 

Tagy 737 max flydubai
Žádné komentáře