Flotilu ČSA opustil ke šrotaci další A319. Zůstaly už jen dva airbusy

Airbus A319 OK-REQ Českých aerolinií. Foto: Rosťa Kopecký / Flyrosta.comAirbus A319 OK-REQ Českých aerolinií. Foto: Rosťa Kopecký / Flyrosta.com

Letoun zamířil na britské letiště, kde většinou dochází ke šrotaci letadel. Dvanáct let létal jen u ČSA.

Zmenšování flotily Českých aerolinií pokračuje. Z Prahy dnes odletěl Airbus A319 registrace OK-NEO, který ČSA používaly dvanáct let.

Ukončení pronájmu a vrácení majiteli potvrdila mluvčí skupiny Smartwings Group Vladimíra Dufková. Letadlo odletělo na britské letiště St. Athan, kde skončila už jiná letadla ČSA a začala jejich postupná šrotace. Průběh letu je na Flightradar24.

Majitelem letadla je podle leteckého rejstříku společnost ACS Aero 2 Omega, původně patřil společnosti B. Aircraft založené při vzniku Českého aeroholdingu jako způsob záchrany tehdy státních aerolinek.

Po dnešním odletu zůstávají ve flotile ČSA už jen dva airbusy: A319 OK-REQ, který ČSA vlastní a A320 registrace OK-HEU, který mají ČSA pronajatý. Kromě toho je ve flotile ještě jeden Boeing 737-800 a pět letounů ATR 72, pravidelně létají poslední měsíce jen dva. V říjnu opustil flotilu ČSA také Airbus A330.

Vývoj počtu airbusů ve flotile ČSA za poslední rok zaznamenal velké zvraty. Původně měla většina strojů pronajatých ještě loni od společnosti B. Aircraft odletět už loni, pak ale kvůli nedostatku letadel způsobeném uzemněním Boeingů 737 MAX ČSA svůj plán přehodnotily a nově ještě letos zařadily do flotily i Airbus A320 registrace OK-HEU. „Leasing jsme dál neprodloužili kvůli situaci s koronavirem,“ potvrdila v říjnu mluvčí skupiny Smartwings Group Vladimíra Dufková.

Podle původních plánů se měla flotila airbusů letos na podzim naopak rozrůstat o nové airbusy A220, jejich dodávka byla ale kvůli současné situaci odsunuta.

Tagy A319 Airbus A319 České aerolinie ČSA OK-NEO Top
90 komentářů