FlixBus začal prodávat jízdenky za 1 Kč. Regiojet tvrdí, že mu cestující neubyli

FlixBus na Florenci. Foto: Jan SůraFlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Za 1 korunu začal nabízet dopravce FlixBus jízdenky po Česku. Nová akce se týká všech vnitrostátních linek, které FlixBus spustil

Za 1 korunu začal nabízet dopravce FlixBus jízdenky po Česku. Nová akce se týká všech vnitrostátních linek, které FlixBus spustil v srpnu a v září a podmínkou je pouze nákup přes mobilní aplikaci.

Dvoudenní akce platí od dnešního dne do vyprodání, počet jízdenek za jednu korunu je omezený. Podle serveru Cestujlevne.com, který na akci upozornil jako první, dokonce studenti s platnou ISIC kartou ještě získají voucher v hodnotě 3 euro, takže jedou úplně zdarma.

Počet jízdenek je omezený, u některých spojů jde za korunu koupit až deset jízdenek, u některých už jízdenky nejsou k dispozici.  „Je to speciální akce pro všechny vnitrostátní spojení v Česku až do konce listopadu,“ řekla mluvčí FlixBusu Nina Göbbels. Podle informačního mailu, který firma rozeslala, je v nabídce 50 tisíc míst.

Firma je podle Göbbels spokojená s tím, jak se vyvíjí jejich byznys s vnitrostátními linkami. Pochvaluje si hlavně linky z Prahy do Karlových Varů a Českého Krumlova. Na jiných trasách ale bojuje stále s nedostatečnou vytížeností, například z Prahy do Liberce.

Příchod FlixBusu výrazně vystrašil RegioJet, který s jeho startem přišel s řadou změn. Více než měsíc po startu vnitrostátních linek zelených autobusů FlixBusu ale RegioJet podle svého vyjádření nezaznamenává úbytek cestujících.

„Žádný nepříznivý trend z hlediska vývoje počtu cestujících jsme zatím nezaznamenali. Snažíme se, abychom byli pro zákazníky byli dopravcem první volby s nejširším rozsahem služeb. Cestující ocenili změny a novinky, se kterými jsme přišli v nedávné době – ať už se jedná o kompenzace i v případě nezaviněného zpoždění nebo snížení cen na našich linkách,“ řekl mluvčí Aleš Ondrůj.

 

Tagy FlixBus RegioJet
5 komentářů