Autobusy Zprávy

FlixBus začal prodávat jízdenky za 1 Kč. Regiojet tvrdí, že mu cestující neubyli

FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra
FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Za 1 korunu začal nabízet dopravce FlixBus jízdenky po Česku. Nová akce se týká všech vnitrostátních linek, které FlixBus spustil v srpnu a v září a podmínkou je pouze nákup přes mobilní aplikaci.

Dvoudenní akce platí od dnešního dne do vyprodání, počet jízdenek za jednu korunu je omezený. Podle serveru Cestujlevne.com, který na akci upozornil jako první, dokonce studenti s platnou ISIC kartou ještě získají voucher v hodnotě 3 euro, takže jedou úplně zdarma.

Počet jízdenek je omezený, u některých spojů jde za korunu koupit až deset jízdenek, u některých už jízdenky nejsou k dispozici.  „Je to speciální akce pro všechny vnitrostátní spojení v Česku až do konce listopadu,“ řekla mluvčí FlixBusu Nina Göbbels. Podle informačního mailu, který firma rozeslala, je v nabídce 50 tisíc míst.

Firma je podle Göbbels spokojená s tím, jak se vyvíjí jejich byznys s vnitrostátními linkami. Pochvaluje si hlavně linky z Prahy do Karlových Varů a Českého Krumlova. Na jiných trasách ale bojuje stále s nedostatečnou vytížeností, například z Prahy do Liberce.

Příchod FlixBusu výrazně vystrašil RegioJet, který s jeho startem přišel s řadou změn. Více než měsíc po startu vnitrostátních linek zelených autobusů FlixBusu ale RegioJet podle svého vyjádření nezaznamenává úbytek cestujících.

„Žádný nepříznivý trend z hlediska vývoje počtu cestujících jsme zatím nezaznamenali. Snažíme se, abychom byli pro zákazníky byli dopravcem první volby s nejširším rozsahem služeb. Cestující ocenili změny a novinky, se kterými jsme přišli v nedávné době – ať už se jedná o kompenzace i v případě nezaviněného zpoždění nebo snížení cen na našich linkách,“ řekl mluvčí Aleš Ondrůj.

 

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jančurobijci

Petr: No uvidíme příští rok. Osobně nevěřím , že jim to bude ekonom. vycházet, vzhledem k často jedoucím ČD , Flixbusu a taky postupně opravené D1 . I teď na neděli z Prahy, je ve vlaku Regiojetu hodně volných míst na odpoledne, defakto po vyprodání jeho FaR a plno míst v posilách,( kde je nejistá kvalita toho, co přijede). Počet volných míst v ranních spojích ani nemá cenu komentovat. I tady platí, že to často nejsou lidi Z Prahy do Brna a opačně….

jančurobijci

Na zítra z Brna do Prahy má Regiojet 12 posil, některý už vyprodaný. Tj. jakoby Flixbus ani nejezdil, je to srovnatelné s minulostí. Zato vlaku v 6:09 má z Brna 261 volných míst, přitom plno těch zarezervovaných nejsou lidi z Brna do Práglu. Chápu, že pátek ráno je to slabší s poptávkou, ale i tak jsem zvědavý, jak se mu povede od new GVD. Osobně to moc nevidím… A D1, ač je to dnes často děs (přitom většinou spíš rychlejší, než koridor), bude čím dál víc ve stavu opravenosti…. Takže u Flixbusu by se neměli vzdávat a raděj se snažit,… Číst vice »

Petr

Ten vlak 6.09 jede brzo, minule jsem byl ve vagonu prakticky sám a nebylo tak ani třeba připlácet za business kupé, stačil bohatě Standard za naprosto super cenu oproti busu i ČD. Blbý spíš je, že po cestě už moc dalších cestujících nenabere, od Třebové to „lítá“ na Prahu snad co půl hodiny všichni dopravci, takže se rozloží. Uvidíme kolik lidí mu přinese ta změna, že nebude začínat ve Staráku (což je podle mě chyba tuhle trasu odepsat aspoň ráno na Prahu a k večeru zpět), ale zase to chápu že kvůli oběhům, personálu atd. se asi ten jeden vlak… Číst vice »

Petr

No, asi jim dost teče do bot. Dnes jsem sledoval v Brně 5 autobusů Flixbusu, jen v jednom bylo více jak 10 cestujících, jeden měl 3, zbytek něco mezi tím. Všechno patráky.

Jan

On ten nápad s patrovou setrou není tak špatný. 80 míst vs 50 je rozdíl. I když jinak patrové busy jinak nemám rád. Ale na dálnici..

Partneři


Czechtoll

pst
podcast