Autobusy

FlixBus plánuje po expanzi do USA start zelených autobusů v Rusku

Flixbus v Las Vegas. Foto: FlixBus
Flixbus v Las Vegas. Foto: FlixBus

Německá společnost FlixBus chce během letošního roku rozšířit svoji síť linek i o Rusko.Firma už v Rusku začala zkoumat možnosti startu provozu.

Zprávu ruského listu Kommersant oficiálně potvrdil FlixBus. „Můžeme potvrdit, že jsme ve fázi příprav zahájení provozu,“ uvedla firma v prohlášení

FlixBus působí už ve 28 zemích a nabízí spojení do více než 2000 destinací, loni vstoupil na americký trh. Firma zatím nezveřejnila detaily, ty má oznámit příští týden. Nejdál na východ zatím jezdí FlixBus na Ukrajinu.

V Rusku působí přes 1200 autobusových dopravců, části z nich už nabídl FlixBus spolupráci. Na úvod chce začít s působením v Moskvě a okolí. „Chceme nabídnout cestujícím nabídku komfortních autobusů s vysokou kvalitou služeb pro ruské cestující,“ řekl agentuře DPA zakladatel firmy André Schwämmlein.

tagy
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
FANDA

Ja když vidim videa ze silnic v Rusku, tak bych se snad i bal do toho autobusu vlézt…..

J. V. S.

Myslím si že by jim měl pan prezident Putin zakázat činnost, aby zabránil vydírání dopravců a nespokojeným cestujícím.

Xaver

„Pan prezident Putin“.
Máte na stole jeho portrét? 😉

Ondra S.

Jsou známé nějaké finanční výsledky Flixu za poslední dobu? U nás, v zahraničí, dopravci a tak?

noerf

Ondra S: Podle posledních vyjádření pana Schwämmleina a propagandistiky (tiskové mluvčí) -) Geoblessové byla v roce 2017 společnost v německu v zisku. O ostatních zemí se nevyjadřují.
U dopravců v ČR se kromě několika základních spojů (asi vydělávají, nebo nejsou ztrátové) a pravidelné obměně linek dá předpokládat, že to žádná sláva nebude.Na druhu stranu v Německu a na severu Evropy, kde jsou vyšší ceny jízdenek a stejné ceny autobusů zřejmě dopravci vydělávají.