Fischer a Exim budou od května létat přímým spojem z Prahy do jordánského letoviska

Boeing 737-800. Foto: SmartwingsBoeing 737-800. Foto: Smartwings

Primárně půjde o lety pro klienty se zakoupenými zájezdy. Prodej samostatných letenek bude záviset na kapacitě.

Sesterské cestovní kanceláře Fischer a Exim Tours zavedou od 1. května přímé charterové lety z Prahy do jordánského letoviska Akaba, které leží u Rudého moře. Lety bude zajišťovat společnost Smartwings stroji Boeing 737-800.

Let ve směru do Jordánska potrvá přibližně 4 hodiny, zpáteční 4,5 hodiny. Lety budou operovány každé pondělí do 30. října. Z Prahy budou klienti odlétat ve 13 hodin, z Akaby v 19:25.

„Primárně půjde o lety pro klienty pobytových a poznávacích zájezdů. Prodej samostatných letenek nevylučujeme v případě, že bude kapacita,“ sdělil mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Pro vstup do Jordánska je vyžadován cestovní pas platný alespoň šest měsíců po plánovaném návratu a turistické vízum, které je poskytováno zdarma. Očkování ani testy na covid nejsou požadovány.

„Jsme rádi, že cestující budou moci využít služeb těchto dvou cestovních kanceláří i dopravce Smartwings. Jordánsko skýtá novou možnost, jak podpořit výjezdový cestovní ruch,“ řekla mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková.

Z Prahy létá do Jordánska i Ryanair, nízkonákladový dopravce provozuje linku do Ammánu. Létá vždy jen přes zimu, letos plánuje poslední let 23. března.

Tagy CK Fischer Exim Tours Jordánsko přímé lety Praha - Akaba smartwings
13 komentářů