Eurowings zrušily první linky z Prahy, podle dopravce je provoz podle očekávání

Airbus A320 společnosti Eurowings v Praze. Foto: Letiště PrahaAirbus A320 společnosti Eurowings v Praze. Foto: Letiště Praha

Plány na třetí letadlo v Praze trvají, od Štědrého dne začíná linka do Říma.

Letecká společnost Eurowings brzdí své plány na expanzi v Praze. Jen pár týdnů po startu nové základny na Letišti Václava Havla zmizely z rezervačního systému dvě linky: do Tel Avivu a Záhřebu.

Zatímco v případě Tel Avivu šlo zejména o reakci na nová omezení vstupu do země, v případě Chorvatska přišel konec linky v době, kdy se dalo do země bez větších problémů cestovat.

Kvůli aktuální situaci spojenou s Covid-19 jsme museli trasu z Prahy do Záhřebu dočasně pozastavit. Situaci velmi bedlivě sledujeme a vyhodnocujeme, doufejme, že brzy budeme moci linku znovu obnovit,“ uvedla mluvčí Eurowings Laura Karsten. Aktálně Eurowings linku z Prahy do Záhřebu nemají vůbec v systému, pouze s přestupem.

Podle mluvčí první měsíc provozu linek z Prahy proběhl „celkově velmi dobře“. „Odpovídal našim očekáváním, a to navzdory současným okolnostem spojeným s pandemií Covid-19,“ dodala. Nejprodávanější jsou podle ní linky do Kodaně, Barcelony, Milána, Malagy a na Tenerife.

Eurowings zahájily provoz své základny v Praze na konci října, v Praze mají zatím dvě letadla. Od letního letového řádu přibude třetí. Nově od konce března začne létat dopravce do Alicante, Valencie a na Mallorku. Ještě letos na Štědrý den přidá lety do Říma. Na konci března spustí spojení do Fara v portugalském regionu Algarve. Součástí letového řádu bude nově také spojení do Larnaky na Kypru. Nabídku spojení do Řecka (dosud Atény) rozšíří nově také linka na Korfu a Krétu. V březnu začnou Eurowings létat i do Stockholmu.

Tagy Eurowings letiště praha PRG-TLV PRG-ZAG ZAG
30 komentářů