Eurowings otevřely svoji novou základnu v Praze, zatím s dvěma letadly

Airbus A319 společnosti Eurowings přistává v Praze. Foto: Lukáš NovákAirbus A319 společnosti Eurowings přistává v Praze. Foto: Lukáš Novák

Expanze německého dopravce v Praze přinesla snížení cen letenek do řady destinací.

Letecká společnost Eurowings je po Smartwings, Ryanairu a Českých aeroliniích čtvrtou leteckou společností, která má v Praze svoji bázi. Dceřiná společnost Lufthansy začíná v Praze s dvěma letadly, od konce března přidá další stroj.

Provoz nové základny začal dnes v 6 hodin ráno odletem Airbusu A319 do Bristolu, v 6:45 odlétl A320 na Fuerteventuru. Zimní letový řád počítá s celkem čtrnácti destinacemi z Prahy (včetně tří stávajících linek do Německa). Dopravce bude konkurovat hlavně Smartwings a Ryanairu, na některých trasách ale bude jediný. Dopravce minulý týden spustil i webové stránky v češtině.

Provoz zatím zajišťují posádky z Vídně, letadla jsou s rakouskými značkami. Eurowings provoz postupně přesune na zaměstnance vybrané přímo pro pražskou základnu, dopravci přišlo na sto nových míst přes šest tisíc životopisů.

„Nejsme jen další nízkonákladový dopravce, který to do Prahy přišel zkusit. Příchod do Prahy je na základě důkladné analýzy. Praha má velký byznysový potenciál, sídlí zde řada velkých firem, české firmy chtějí expandovat do zahraničí. Bavíme se také o velmi atraktivním trhu pro cestovní ruch, jak z pohledu incomingu, tak outgoingu,“ řekl při vstupu na český trh šéf Eurowings Jens Bischof. Firma má podle něj již dohodu s některými tuzemskými cestovními kancelářemi, zatím ale nechce jít v Praze do čistě charterových letů.

Příchod dopravce ze skupiny Lufthansa již zamíchal cenami do některých destinací, zejména pak na Kanárské ostrovy. Ceny nejlevnějších jednosměrných letenek z Prahy u Eurowings i Smartwings jsou nyní na úrovni kolem 700 Kč.

Přehled nových linek Eurowings od zimního letového řádu

Atény – 2 lety týdně (úterý, sobota)
Barcelona – 4 lety týdně (pondělí, středa, pátek, neděle)
Birmingham – 3 lety týdně (pondělí, středa, pátek)
Bristol – 3 lety týdně (pondělí, pátek, neděle)
Fuerteventura – 1 let týdně v neděli
Kodaň – 6 letů týdně (každý den kromě soboty)
Malaga – 3 lety týdně (úterý, čtvrtek, sobota)
Milán Malpensa – 6 letů týdně (každý den kromě soboty)
Tenerife – 2 lety týdně (středa, sobota)
Tel Aviv – 3 lety týdně (pondělí, středa, pátek)
Záhřeb – 1 let týdně (sobota)

Tagy Eurowings letiště praha prg
36 komentářů