Emirates vrací do Prahy 1. třídu, na linku Praha – Dubaj bude posílat A380 pro méně lidí

Emirates v první třídě lákají na privátní kabinky. Foto: EmiratesEmirates v první třídě lákají na privátní kabinky. Foto: Emirates

Start druhého spoje společnosti Emirates mezi Prahou a Dubají přinese od 1. července jednu velkou změnu v nabídce. Emirates začnou nabízet

Start druhého spoje společnosti Emirates mezi Prahou a Dubají přinese od 1. července jednu velkou změnu v nabídce. Emirates začnou nabízet opět lety v 1. třídě.

První třída, která z nabídky dopravce zmizela v Praze loni, bude od července u obou letů z Prahy. Odpoledne v A380, večer pak Boeingu 777-300ER.

Boeing 777 v konfiguraci tří tříd bude na této trase operován od 1. července 2018. Stejně tak znovu uvedeme na lince Dubaj – Praha i letoun A380 v konfiguraci tří tříd. Nasazení tohoto letadla bude záležet na aktuálních požadavcích flotily a zájmu zákazníků, nemůžeme tedy nyní potvrdit, na jak dlouho zde tento letoun budeme mít,“ uvedly Emirates v odpovědi na dotaz deníku Zdopravy.cz.

Aerolinka, které je největším provozovatelem letadel A380 na světě, má tyto stroje ve třech konfiguracích: s 489, 517 nebo 615 sedačkami. 489 a 517 míst je v letadlech s první třídou, v Praze se poslední měsíce objevuje pouze letadlo pro 615 lidí, ve kterém oproti jiným verzím chybí nejen první třída, ale i část sedaček v byznysu. I tak ale měly Emirates někdy problém s převisem poptávky. Airbus se dvěma třídami zatím Emirates plánují na letech do Prahy do konce června. S nasazením dalšího letadla už firma nebude muset řešit kapacitní problémy a může do Prahy poslat „menší“ letadlo.

Letenka v první třídě u Emirates stojí zhruba dvakrát tolik než v byznys třídě a zhruba osminásobek ceny letenky v ekonomické třídě. První třída u Emirates získala v roce 2017 cenu jako nejlepší na světě v hodnocení SkyTrax, cestujícím nabízí například možnost privátních kabin. První třídu v Praze aktuálně nabízí na palubě pouze Korean Air.

Tagy 1.třída A380 B777-300ER emirates
Žádné komentáře